Innogy go! wprowadza flotę elektryków do Zakopanego. Kierowcy mogą wypożyczyć i zwrócić auto w jednej z trzech oznaczonych stref na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Turyści wybierający się w Tatry mogą teraz dojechać cichymi i bezemisyjnymi samochodami innogy go! tuż pod szlak wiodący nad Morskie Oko i do kolejki na Kasprowy Wierch.
Wspólny projekt innogy go! i Tatrzańskiego Parku Narodowego zaowocował wprowadzeniem floty elektrycznych BMW i3 na teren Zakopanego i okolic. Usługa początkowo będzie działać testowo przynajmniej do końca października tego roku. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie turystom  możliwości dotarcia do bram Parku przy wykorzystaniu ekologicznego transportu – elektrycznych aut, które są ciche i nie emitują spalin.

Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody wewnątrz Parku, ale chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy, które wpływają na jakość środowiska poza jego granicami. Nie da się chronić Tatr bez myślenia o terenach, które je otaczają. Dlatego nie jest to nasze pierwsze doświadczenie z elektromobilnością – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tatry to jedno z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Włączyliśmy się w ochronę naszych najwyższych gór i zaoferowaliśmy jedyną w Polsce w pełni elektryczną flotę aut. To jeszcze jedna cegiełka w promowaniu transportu ekologicznego – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy Polska

Jak skorzystać z usługi?

To bardzo proste. Aby skorzystać z usługi innogy go! należy:

  • Zainstalować aplikację mobilną w smartfonie dostępną do ściągnięcia w oficjalnych sklepach App Store lub Google Play.
  • Zarejestrować konto za pomocą aplikacji mobilnej, podając niezbędne w tym procesie dane osobowe
  • Wykonać zdjęcie prawa jazdy.
  • Kliknąć w otrzymany na podany adres e-mail link aktywacyjny i wprowadzić w aplikacji ważną kartę płatniczą. Następnie dokonać przelewu na kwotę 1 PLN, która wróci na konto po poprawnej weryfikacji.

Na nowych użytkowników w prezencie czeka pierwsza jazda.

Szczegóły i cennik na stronie TPN

Źródło: inf. prasowa

Title photo: Pixabay