Armatki śnieżne w ośrodkach narciarskich pracują pełną parą. Oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego już wkrótce. Trwa przygotowywanie tras narciarskich na sezon zimowy 2021/2022. Sprawdźcie, które stoki narciarskie są otwarte i gdzie już dziś możecie poszusować na nartach i snowboardach!

Sezon narciarski 2021/2022 – otwarte stoki narciarskie

Na otwarcie stoków narciarskich czekają miłośnicy sportów zimowych oraz większość członków naszej redakcyjnej załogi! Od 11 grudnia miłośnicy narciarstwa i snowboardu mogą korzystać z trasy udostępnionej na Gubałówce oraz na Górze Żar. W grudniu Polskie Koleje Linowe zapowiedziały, że uruchomią trasy narciarskie we wszystkich swoich ośrodkach. Już dziś w wielu miejscach możecie cieszyć się białym szaleństwem!

Otwarte ośrodki narciarskie

Gdzie zatem warto wybrać się w najbliższym czasie, by pozwolić sobie na narciarską aktywność i pierwsze szusy na śniegu? Jeśli w najbliższym czasie planujecie wyjazd do Zakopanego, to już dziś możecie odwiedzić Gubałówkę, gdzie swobodnie pośmigacie na nartach oraz na szczycie zobaczycie najwyżej położony, nowo otwarty park świetlny w Polsce. Dodatkowo w górnej polanie Gubałówki dostępna jest 300-metrowa trasa narciarska z wyciągiem orczykowym. To bardzo dobre miejsce dla początkujących, ale i średniozaawansowanych narciarzy oraz znakomity punkt widokowy na tatrzańską panoramę.
– Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby miłośnikom sportów zimowych możliwie jak najszybciej udostępnić przynajmniej część naszych tras narciarskich. Jak co roku narciarze oraz snowboardziści będą mogli liczyć na profesjonalnie przygotowane oraz ratrakowane trasy o różnym stopniu trudności. Każda osoba bez względu na umiejętności znajdzie wśród nich trasę odpowiednią dla siebie – zachęca Marian Szewczyk,  dyrektor ds. operacyjno-technicznych PKL.

Gdzie można pojeździć na nartach?

Na białe szaleństwo również mogą przygotować się narciarze z Beskidu Małego oraz osoby planujące odwiedzić Międzybrodzie Żywieckie. W ośrodku PKL Góra Żar trwa śnieżenie górnej części trasy. Warto zauważyć, że w ośrodku PKL Góra Żar amatorzy sportów zimowych mogą skorzystać z ciekawej 20% zniżki na skipass dwugodzinny, czterogodzinny oraz jednodniowy. Promocyjne ceny skipassów związane są z otwarciem sezonu i obowiązują w ośrodku do odwołania.
Dodatkowo swoich sił możecie wypróbować na przygotowanych i udostępnionych trasach w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka, gdzie 18 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie sezonu zimowego. Z tej okazji udostępniono aż dwie trasy narciarskie oraz kolej gondolowa. W ośrodku narciarskim PKL Mosorny Groń w Zawoi na nartach pośmigacie już od 15 grudnia. Natomiast w PKL Palenica w Szczawnicy otwarcie tras narciarskich nastąpiło w ten weekend.
Na otwarcie tras na Kasprowym Wierchu narciarze muszą jeszcze chwilę poczekać. Na razie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch trwają prace związane z otwarciem tras narciarskich. Naśnieżanie ich jest wyłącznie naturalne, dlatego termin ich otwarcia jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Jak informują Polskie Koleje Linowe uruchomienie trasy w Kotle Gąsienicowym planowane jest na święta. Wszystko jednak zależy od opadów śniegu w górach i możliwości przygotowania trasy w Dolinie Gąsienicowej.
Szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia kolei oraz tras narciarskich możecie sprawdzić na stronie PKL. Warto zwrócić uwagę na tegoroczne nowości przygotowane przez PKL. Wśród nich znajdziemy wspólny skipass, który obejmuje trasy narciarskie i koleje linowe w ośrodkach Grupy PKL oraz nową funkcjonalność opartą o grywalizację, umożliwiającą śledzenie i rejestrowanie przejazdów. Dzięki niej miłośnicy zimowego szusowania mogą sprawdzać swoją aktywność na stokach, przejechane kilometry, a także rywalizować z innymi narciarzami oraz sprawdzać swoje wyniki z przejazdów na slalomie z pomiarem czasu.
________
źródło: informacja prasowa PKL | Photo by Mattias Olsson on Unsplash
agencja marketingowa