Co roku imponujące iluminacje świetle są prezentowane w Berlinie, Lyonie, Sydney i w Warszawie. Do tego zacnego grona dołączyła zakopiańska Gubałówka, gdzie po raz kolejny otworzono Krainę Światła. To najwyżej położony świetlny park w Polsce. Niewątpliwie nowo otwartą atrakcję turystyczną wzbogaca imponujący widok na panoramę Tatr.

Park świetlny na Gubałówce

Od 11 listopada do końca zimy Gubałówka po raz kolejny stanie się magicznym miejscem i najjaśniejszym punktem widokowym w Polsce. Na mieszkańców Zakopanego oraz turystów, którzy podczas sezonu zimowego wybierają się w Tatry, czekają magiczne widoki. Polskie Koleje Linowe zapraszają do ośrodka PKL Gubałówka, który na cały sezon zimowy zamienia się w niezwykłą Krainę Światła. Ponadto w najwyżej położony świetlny park w Polsce.

Do Krainy Światła będzie można przenieść się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń będzie czekać na odwiedzających ośrodek na szczycie wzniesienia.

Rozświetlone Tatry

Bajkowe rzeźby ustawione w Krainie Światła na Gubałówce nawiązują do tradycji Podhala i tatrzańskiej przyrody. Na odwiedzających czekają rzeźby świetlne gazdy, gaździny, kozica górska oraz błyszczące płatki śniegu, a także wiele innych folklorystycznych dekoracji. Z pewnością wyjazd koleją linową PKL na szczyt rozświetlonej góry, która jest jedną z głównych atrakcji Zakopanego i spędzenie magicznego popołudnia, czy wieczoru wśród tysiąca iskrzących się światełek, będzie niezapomnianym przeżyciem.
– Cieszymy się, że już po raz kolejny Polskie Koleje Linowe dostarczą turystom oraz mieszkańcom Zakopanego niezapomnianych przeżyć i dodatkowych zimowych atrakcji. Zależało nam, by podobnie, jak w latach ubiegłych, Kraina Światła na Gubałówce dekoracjami nawiązywała do górskiego regionu. Przy tym wpisując się w tradycję Podhala – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Kraina Światła na Gubałówce

Park świetlny Kraina Światła na Gubałówce
mat. prasowe Polskie Koleje Linowe
Warto pamiętać, że od 29 listopada do 15 grudnia potrwają prace serwisowe, więc wjazd na wzniesienie wagonem kolei będzie w tym okresie niemożliwy. W okresie przestoju technicznego Kraina Światła będzie czynna. PKL zaprasza osoby planujące zobaczyć rozświetlony park na Gubałówce, do skorzystania z alternatywnego transportu zastępczego. Pod budynkiem stacji dolnej na turystów czekać będą busy dowożące chętnych, aby przenieść się do Krainy Światła.

_______

źródło: informacja prasowa PKL | foto: Sławek Rakowski Facebook @PKLGubalowka

agencja marketingowa