Idzie wiosna. Po długich zimowych miesiącach z przyjemnością myślimy o zbliżającym się sezonie. Znów będziemy cieszyć się budzącą się do życia przyrodą. Zaczniemy planować prace ogrodowe i balkonowe.

Dość już masz zimy, chlapy, nisko wiszących chmur, ciągłych opadów czy lodowatego wiatru? Mamy sposób na zimową chandrę i zniechęcenie! Zaplanuj z nami swój balkon na wczesnowiosenne przebudzenie, a potem na długie letnie dni i wieczory. Możesz oczywiście powtórzyć balkonowe czy ogrodowe kompozycje z ubiegłego sezonu.

Jednak jeśli myślisz o czymś zupełnie nowym, mamy dla Ciebie propozycję: gotowe, ukwiecone i pięknie skomponowane skrzynki balkonowe na zamówienie.

O nas

Nazywamy się PrymULA & AGAwa i mamy dla Was niezwykły pomysł na zbliżający się sezon.

Obie jesteśmy zapalonymi ogrodniczkami. Ula swoją pasję i wiedzę rozwijała prze kilkanaście lat mając do dyspozycji niewielki ogród przydomowy. Agata odkryła swoje zamiłowanie do roślin najpierw hodując je w mieszkaniu, a potem coraz śmielej wychodząc z nimi na balkon.
Przez wiele lat pracowałyśmy w innych zawodach w dużych firmach i nasze życie zawodowe niewiele miało wspólnego z ogrodnictwem. Było to nasze hobby, które z czasem stało się pasją i sposobem na życie.

Nasza miłość do roślin zrodziła się przede wszystkim z tęsknoty, jaką odczuwamy żyjąc na co dzień w miejskiej dżungli. Od wielu lat obserwujemy, że piękną, starą roślinność usuwa się z przestrzeni publicznej. Wiele mówi się o ekologii i potrzebie ochrony przyrody wokół nas, o braku zielonych płuc w miastach, a przede wszystkim o alarmującym poziomie zanieczyszczenia powietrza.

Chodząc po osiedlach, blokowiskach i nowoczesnych wspólnotach mieszkaniowych odkrywamy, że tylko niektórzy z nas poświęcają uwagę balkonom. Bardzo często są one jedynie miejscem suszenia prania, a czasem składzikiem na niepotrzebne w mieszkaniu rzeczy. A przecież wcale tak nie musi być!

Twoja strefa komfortu

Pandemia uniemożliwiła wielu z nas spędzanie wakacji w sposób, do jakiego byliśmy przyzwyczajeni. Również coraz powszechniejsza zdalna praca spowodowała, że coraz więcej czasu spędzamy w domach. Zaczęliśmy więc doceniać te dodatkową przestrzeń, jaką daje nam balkon czy taras.

Obcowanie z przyrodą jest dla nas jak obcowanie z muzyką i sztuką. Nie tylko łagodzi obyczaje, ale daje wytchnienie i powoduje, że świat wokół nas staje się piękniejszy, bezpieczniejszy i po prostu bardziej przyjazny. Kto nie marzy o wypiciu porannej kawy na pięknie zagospodarowanym i ukwieconym balkonie? Któż odmówi kieliszka wina w letni ciepły wieczór na tarasie wśród zieleni?

balkonowe
Fot. Jill Wellington / Pexels

Odwiedzając jeszcze niedawno południowe kraje Europy zachwycały nas pełne kwiatów i bujnej roślinności balkony i tarasy Greków czy Włochów. Sezon letni w Polsce pod względem pogody niewiele różni się od południowych regionów Europy. Możemy cieszyć się niedostępnymi dla nas wcześniej gatunkami roślin i niespotykanym wcześniej ich wzrostem w warunkach naturalnych. Juki, fikusy czy monstery do tej pory uznawane za rośliny domowe mogą z powodzeniem w sezonie letnim stanowić dekoracje naszych balkonów i tarasów nadając im egzotyczny charakter.

Co proponujemy?

Ogromny wybór gatunków i odmian roślin rabatowych, jednorocznych, jak i bylin stwarza wiele możliwości. Podchodzimy indywidualnie do gustów, potrzeb i umiejętności każdego miłośnika roślin. Nie wszyscy muszą być specjalistami w tych sprawach, aby mieć pięknie ukwiecony czy zazieleniony balkon czy taras. Wystarczy skorzystać z porady specjalistów-pasjonatów, którzy pomogą dobrać odpowiednie rośliny i przede wszystkim podpowiedzą, jak zapewnić im optymalne warunki. Dla szczególnie zabieganych mamy propozycje niemal “bezobsługowe”.

Lubisz tradycyjne rośliny balkonowe? Świetnie! Zaproponujemy Ci niezwykle barwne i trwałe kompozycje na cały sezon: pelargonie z batatami albo petunie czy surfinie z lobelią czy lawendą. Możemy też skomponować wybujałe kolorowe malwy z paprociami czy bukszpanami, dzięki czemu odtworzymy idylliczny nastrój wiejskiego domku.

balkonowe

Wolisz styl nowoczesny? Trawy, sukulenty i pnącza zapewnią idealne tło do designerskich mebli oraz osłonią Twój balkon czy taras przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów.

balkonowe
Niektóre nasze kompozycje pomyślane są jako okazjonalne (na Święta Wielkanocne, Dzień Dziecka czy symboliczny początek lata) i wykonane z kwiatów, które są najpiękniejsze przez kilka tygodni tj. bratki, tulipany, szafirki czy hiacynty. Jednak proponujemy przede wszystkim takie, które cieszyć Cię będą przez cały sezon. Odpowiednio dobrane zestawy złożone z róż, begonii, fuksji, groszku pachnącego, hortensji czy gazanii zachowają swój urok do jesieni.

kompozycje balkonowe

Przy odrobinie uwagi, ale bez szczególnego nakładu pracy nasze kompozycje będą dekoracyjne aż do października. Wyjeżdżasz na urlop? Nie szkodzi! Kwiaty sobie poradzą z dostępnym na rynku i odpowiednio dobranym systemem nawadniania.

Bez bałaganu z ziemią i skrzynkami, bez jeżdżenia po sklepach i przede wszystkim bez czasochłonnego zastanawiania się, jakie rośliny najlepiej sprawdzą się na Twoim balkonie możesz mieć w tym sezonie sprawdzone i niezwykle atrakcyjne kompozycje balkonowe czy tarasowe.

Zaprojektujemy, wycenimy, zrealizujemy i dowieziemy gotowe kompozycje balkonowe do Twojego domu w ciągu 7-8 dni.

Zapraszamy!

kompozycje balkonowe w skrzynkach

 

Znajdź nas na Facebooku i Instagramie. Napisz do nas.

Zobacz nasze pomysły na balkony, tarasy i ogrody.

Fot. Magdalena Anna Szmidt, redakcja Better Side, PrymULA & AGAwa