Nie da się ukryć, że coraz wcześniej zapada zmrok i wieczory stają się dłuższe. O ile jednak nie atakują nas komary, wielką przyjemnością jest spędzenie ciepłego wieczoru w ogrodzie, na tarasie czy balkonie.

Jednak abyśmy nie pogrążyli się w całkowitych ciemnościach, musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie w tych miejscach. Nastrojowe świece, w najróżniejszych kolorach i kształtach, doskonale zdają egzamin, ale często dają niewystarczające światło, chociażby do lektury książki czy spotkania z przyjaciółmi.

Z przymrużeniem… oka

Jeśli jest w nas wystarczająco dużo szaleństwa, możemy postawić na designerskie lampy, które same w sobie mogą być tematem balkonowych pogaduszek. Bardziej tradycyjnych miłośników balkoningu zachęcamy do obejrzenia innych stylów oświetlenia.

 

 

Nieśmiertelne kinkiety w nowej odsłonie

Najczęściej spotykamy na balkonach i tarasach kinkiety. Chociaż ich nazwa brzmi dość… oldshoolowo, oferta na rynku zadowoli zarówno gusty klasyczne, jak i futurystyczne. Równie popularne są lampy stojące, na stałe przymocowane do podłoża, co ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa naszego i sąsiadów podczas wichury czy burzy.

 

Jeśli mamy szczęście i jesteśmy posiadaczami loggi lub zabudowanego tarasu, możemy szaleć do woli także z wiszącymi lampami.

Najlepiej wieczorami sprawdzi się oświetlenie punktowe, dzięki któremu wyeksponujemy najciekawsze elementy oświetlanej przestrzeni. Zapewni też tak bardzo oczekiwany w tych okolicznościach nastrój.

Oświetlenie ogrodu (prawie) na zawsze

Oświetlenie ogrodowe musimy zaplanować zanim zagospodarujemy sam ogród. Elektryczną instalację ukrywa się pod podłożem, a nie ma chyba nic gorszego niż konieczność rozkopania ukochanej rabaty czy alejki. Warto przy tym nie ograniczać się do sprawdzenia oferty największych sklepów budowlanych, ale dołożyć starań i rozejrzeć się po bardziej niszowych i oryginalnych propozycjach. Oświetlenie w ogrodzie ma nam służyć latami i dobrze jest, gdy stylem i funkcjonalnością będzie nam równie długo odpowiadać.

Zapraszamy zatem na przegląd oryginalnych oświetleń tarasów i ogrodów, które zrobiły na nas wrażenie.

 

Oświetlenie zimowego ogrodu, które latem równie pięknie oświetla kwitnący ogród

Ogród u Azteków? 🙂

Oświetlenie okolicznościowe

O zmierzchu…

Prawie Tiffany…

Po królewsku

 

Widok, który nas czeka za 4 (!) miesiące

 

photos / pixabay