Rośliny w pomieszczeniu są jak zastrzyk dobrej energii i powiew luksusu. W zależności od wybranego gatunku dodatkowo mogą usuwać z powietrza wilgoć i zanieczyszczenia oraz tłumić hałas. Kwiaty i rośliny doniczkowe to także wspaniały pomysł na aranżację wnętrz. Sprawdźcie, jak udekorować wnętrza modnymi roślinami.

Modne rośliny w mieszkaniu

Rośliny we wnętrzach to niedroga alternatywa dla wszelkich dekoracji, która poprawia przestrzeń życiową, dodając ciepła i elegancji. Mieszkania wypełnione żywą zielenią sprawiają wrażenie bardziej luksusowych i przestronnych. Nawet jeśli pozbawione są wysokiej jakości wykończeń. Uwielbiamy rośliny we wnętrzach i uważamy, że nie ma nic piękniejszego niż bliskość przyrody i naturalność. Ciepłe barwy ziemi i odcienie kojącej zieleni sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przytulne.

Rośliny mogą nadawać charakteru wnętrzom, oddzielać od siebie pomieszczania, zakrywać mankamenty bądź optycznie powiększać przestrzeń. Sprawiają, że samopoczucie domowników stanowczo się poprawia. Soczysta zieleń liści działa odprężająco i pomaga redukować stres. Ponadto dbanie o kwiaty to rytuał, który pomaga zrelaksować się i odprężyć. Pielęgnacja ulubionych roślin pozwala zatrzymać na chwilę galopujące myśli, skupić się na obecnej chwili, praktykując dobroczynny mindfulness. Naturalne rośliny pomogą oczyścić powietrze i sprawią, że każdy głęboki wdech stanie odżywczy i doda Wam potrzebnej do funkcjonowania energii.

Aranżacja mieszkania z roślinami

Rośliny możecie ustawić w salonie, sypialni, a nawet w łazience. Ich dobór powinien zależeć od przeznaczenia, tzn. jeśli kwiaty potrzebują światła dziennego, to niestety łazienka bez okien nie będzie odpowiednim miejscem. Wtedy należy wybrać miejsce dobrze oświetlone. Warto również pamiętać o zwierzętach.
Nie wszystkie gatunki roślin są bezpieczne dla czworonogów. W latach 90. w domach królowały okazałe juki, a jeszcze niedawno na parapetach masowo hodowaliśmy storczyki. Nie ujmując tym przepięknym roślinom, jednak moda nieustannie się zmienia.

Najmodniejsze rośliny domowe, które zobaczycie na Instagramie

Wnętrza inspirowane naturą, skąpane w soczyście zielonych liściach egzotycznych palm, modnych monster czy fantazyjnych sukulentów, sprzyjają odprężeniu i pozwalają ukoić zmysły. Przy okazji ich posiadacz ma możliwość odnalezienia równowagi wewnętrznej. W końcu łatwiej jest dojść do siebie w naturalnym otoczeniu niż w czterech pustych ścianach. No nic. Do rzeczy! Sprawdźmy, jakie rośliny wybierają posiadacze instagramowych wnętrz.

Kentia (howea forsteriana)

Palmy to rośliny, które do każdego wnętrza wniosą powiew egzotyki. Wiele gatunków jest łatwych w uprawie, a do tego doskonale oczyszczają powietrze. Według raportu NASA, palmy zajmują wysokie miejsce na liście najskuteczniejszych roślin oczyszczających powietrze. Dodatkowo Kentia jest rośliną bezpieczną dla zwierząt i łatwą w uprawie.

Bananowiec

Bananowiec osiąga dość spore rozmiary, dlatego zanim zdecydujecie się na jego uprawę, warto zastanowić się, czy macie dla niego aż tyle miejsca. W naturalnym środowisku bananowce dorastają nawet do 10 metrów wysokości, a ich ogromne liście mają nawet do 1,5-2 metrów długości. Oczywiście w warunkach pokojowych bananowiec raczej nie osiągnie takich rozmiarów, ale warto mieć to na uwadze. Latem roślina preferuje temperaturę 22-25 st. C i lekko wilgotną glebę. Natomiast zimą niższe temperatury 17-19 st. C i stosunkowo mniej wody.

Monstera

Monstera dziurawa to roślina , która posiada duże i okazałe liście dekoracyjne. Starsze liście mają spore dziury, stąd nazwa tej rośliny. Monstera sama w sobie nie jest rośliną wymagającą w uprawie. Wystarczy zapewnić jej odpowiednią temperaturę, nie za dużą ilość wody, nie tylko poprzez podlewanie, ale także zraszanie. Niewielu wie, że monstera owocuje. Niestety raczej nie jest to możliwe w warunkach pokojowych. Jej jadalne owocostany przypominają w smaku mieszankę ananasa i banana. Są przepyszne! Udało się nam skosztować ich na Maderze.

Eszeweria

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Edyta| Blush lover 💗 (@plata.home)

 

Echeveria lauii rośnie bardzo powoli, osiągając maksymalnie około 15 cm wysokości i 12,5 cm średnicy. Ma mięsiste, grube, obłe, zaokrąglone liście, które tworzą symetryczną, niezwykle kształtną rozetę. Z sukulentami należy obchodzić się delikatnie i zapewnić im odpowiednie warunki oraz pielęgnację. W okresie jesienno-zimowym sukulenty podlewa się niewielką ilością wody raz na 4-8 tygodni. Należy uważać, aby nie przelać rośliny, bo to prowadzi do jej gnicia. Wtedy uratowanie jej graniczy z cudem.

Fikus

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Cvijet by Kike (@cvijetbykike)

Fikus potrzebuje dobrego oświetlenia, a zimą zaleca się włączenie w ciągu dnia dodatkowych lamp, ponieważ w okresie spoczynku potrzebuje większej ilości światła. Jeśli fikus nie ma wystarczającej ilości oświetlenia, to może zrzucić liście, a jego wzrost zostanie znacznie spowolniony. idealna temperatura wynosi od + 22 + 28° C w lecie i + 15 + 21 ° C w zimie. Uwaga: fikusy mogą okazać się toksyczne dla kota.
agencja marketingowa
Wybór odpowiednich roślin do mieszkania nie jest trudny. Jeśli potrzebujecie pomocy, to polecamy Wam dziewczyny z Gotowych Kompozycji Balkonowych. Z chęcią Wam pomogą, więc śmiało piszcie do nich wiadomości na Facebooku.
__________
Photo by Kara Eads on Unsplash