Ostatnio nasze życie skupia się wokół urządzeń elektronicznych. Spędzamy przed nimi mnóstwo czasu. Komputery, telewizory czy smartfony towarzyszą nam zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. Nowy trend w kosmetyce jest odpowiedzią na nowe potrzeby naszej skóry.

Przeglądanie Instagrama w poszukiwaniu inspiracji, zakupy online czy oglądanie serialu na laptopie za pomocą platformy streamingowej oddziałują niekorzystnie na kondycję naszej skóry. Dlaczego? Niebieskie światło, emitowane przez smartfony czy komputery, wyzwala duże ilości wolnych rodników. Przyspieszają one znacząco procesy starzenia się skóry i sprawiają, że staje się ona sucha i traci swoją sprężystość. Właściwe zabezpieczenie skóry przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła to pielęgnacyjny trend przyszłości!

Chroń skórę przed niebieskim światłem

Podczas codziennej pielęgnacji warto pamiętać o tarczy ochronnej dla skóry przed niebieskim światłem, emitowanym przez wszelkie urządzenia elektroniczne, które towarzyszą nam na każdym kroku. Ten rodzaj światła ma jeszcze bardziej szkodliwy wpływ na skórę niż promieniowanie UV. Sprzyja także powstawianiu wolnych rodników, które wywołują uszkodzenia w DNA skóry, niszczą lipidy czy rozbijają włókna kolagenowe. To wszystko sprawia, że skóra staje się sucha, poszarzała i pozbawiona jędrności.

Można jednak temu zaradzić! Skuteczną barierę ochronną przed niebieskim światłem zapewni skórze pielęgnacja oparta na bazie witaminy C. Maksymalnie stężona stanowi skuteczną barierę ochronną dla skóry także przed światłem czerwonym, emitowanym przez urządzenia AGD w domu czy promienie słoneczne. Witamina C wzmacnia również naturalny system obronny skóry, przyspieszając procesy jej regeneracji.

Taka dawka mocno skoncentrowanej witaminy C znajduje się w naturalnej, wegańskiej linii kosmetyków do pielęgnacji twarzy Oblepikha C-Berrica.

Skuteczna ochrona w trzech krokach

Linia Oblepikha C-Berrica oparta jest na bazie organicznego hydrolatu z Rokitnika Ałtajskiego, który posiada potężne właściwości antyoksydacyjne, nawilżające i uelastyczniające skórę. Dodatkowo formułę  wzmocniono witaminami C, A, E, B5 oraz niezbędnymi dla skóry kwasami AHA/BHA, takimi jak: glikolowy, mlekowy, czy kwas salicylowy. Kosmetyki z linii kompleksowo zadbają o piękny i zdrowy wygląd cery, zapewniając jej naturalny blask i równomierny koloryt. Zmniejszają również oznaki przedwczesnego starzenia, a także pozwalają zbalansować efekt zanieczyszczenia. Dzięki nim skóra nie tylko będzie właściwie chroniona, ale również szybciej się regenerować.

Aby zminimalizować szkodliwe działanie niebieskiego światła warto pod ręką mieć trzy niezbędne kosmetyki. Dzięki nim skóra będzie nie tylko pod właściwą ochroną, ale także odwdzięczy się pięknym i zdrowym wyglądem:

Rozświetlający krem do twarzy – adresowany jest do skóry zanieczyszczonej. Po zastosowaniu przynosi odświeżenie i blask, jednocześnie redukując skutki zmęczenia i stresu.

Antyoksydacyjne serum do twarzy poprawia wygląd skóry, odświeżając ją i zapewniając jej efekt naturalnego blasku. Dzięki działaniu antyoksydacyjnym skutecznie zwalcza wolne rodniki.

Rewitalizujący peeling-maska do twarzy – uzupełnia codzienną pielęgnację, gwarantując efekt czystej j i miękkiej skóry. Idealnie przygotowuje skórę na kolejne kroki pielęgnacyjne.

Seria Oblepikha C-Berrica dostępna w Drogeriach Rossmann.

Natura Siberica to marka kosmetyków naturalnych produkowanych w Unii Europejskiej ze składników roślinnych pochodzących z Syberii. Formuły produktów oparto na starannie wyselekcjonowanych i przygotowanych ekstraktach i olejach roślinnych. To jedyna marka na świecie stosująca olej syberyjski (z nasion Sosny Syberyjskiej Pinus Sibirica), jako delikatną bazę dla wszystkich kremów, odżywek i szamponów. Wykorzystuje różnorodne zioła, rośliny i jagody z Syberii, z których wiele jest nieznanych w pozostałych rejonach świata.
Rośliny syberyjskie wykorzystywane do produkcji kosmetyków Natura Siberica hodowane są na certyfikowanych farmach organicznych lub pozyskiwane są metodą dzikich zbiorów. Większość z nich posiada również certyfikaty głównych europejskich stowarzyszeń ekologicznych.

Źródło: mat. prasowe

Fot. gł. Pixabay