Kuracja parafinowa na dłonie to szybki sposób na poprawę kondycji skóry rąk. Parafina jako składnik pozyskiwany syntetycznie nie ma dobrego PR, ale zupełnie niesłusznie. Przyjrzyjmy się właściwościom parafiny, jej działaniu oraz kosmetykom dostępnym na rynku.

Kosmetyczne właściwości parafiny

Parafina, czyli inaczej oleje parafinowy, to bezbarwny i pozbawiony zapachu produkt destylacji ropy naftowej. Ma właściwości silnie natłuszczające, dlatego chętnie jest wykorzystywana w kosmetyce. W formułach wielu kosmetyków można ją znaleźć pod kilkoma postaciami m.in. oleju parafinowego lub wazeliny. Choć w ostatnich latach panuje trend na kosmetyki naturalne, to parafina od lat jest składnikiem, któremu warto poświęcić więcej uwagi.

Warto zauważyć, że parafina to surowiec bardzo dobrze przebadany pod kątem dermatologicznym. Jej bezpieczeństwo i zastosowanie w kosmetykach odpowiada regulacjom obowiązującym dla składników używanych w produktach leczniczych. Niekoniecznie polecana jest do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej, to dzięki doskonałym właściwościom uszczelniającym i natłuszczającym, w przypadku spierzchniętych i podrażnionych dłoni jest niezastąpiona.

Jak działa parafina?

Dobrze wykonany zabieg na dłonie z wykorzystaniem parafiny sprawi, że skóra jest przyjemnie wygładzona, a drobne zmarszczki przestają być widoczne. Stosowana regularnie potrafi opóźnić procesy starzenia się skóry. Jakiego działania możesz spodziewać się po zabiegu parafinowym na dłonie?

  • silnie natłuszcza powierzchnię skóry,
  • działa jako płaszcz okluzyjny – hamuje przeznaskórkową utratę wody, wpływając na poprawę nawilżenia i wygładzenie skóry,
  • wzmacnia barierę hydro-lipidową naskórka,
  • ułatwia przenikanie w głębsze warstwy skóry istotnych pielęgnacyjnych składników aktywnych, sama pozostając na jej powierzchni, aby tworzyć skuteczną obronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Zabieg parafinowy na dłonie w domowych warunkach

Kurację parafinową można wykonać u kosmetyczki. Warto mieć na uwadze, że ceny zabiegów kosmetycznych na dłonie zaczynają się od około 70 złotych w zależności chociażby od miasta, w którym są wykonywane. Zabieg parafinowy możesz sama wykonać w domu. Należy jednak pamiętać, że istnieją przeciwskazania do stosowania parafiny. Osoby z osteoporozą, egzemą, grzybicą oraz zniewydolnością układu krążenia bezsprzecznie powinny z niej zrezygnować.

#BetterSideTESTUJE kosmetyki SHEHAND na dłonie

Tym razem w nasze redakcyjne łapki wpadła kuracja parafinowa od SHEHAND – nowej marki należącej do portfolio Bielenda. Jak zapewnia producent, parafinowa kuracja na dłonie to kompleksowy program odnowy dla skóry rąk, który z łatwością poradzi sobie z dyskomfortem, suchością i nadwrażliwością skóry dłoni.

To kuracja stworzona na wzór zabiegów gabinetowych, złożona z trzech uzupełniających się kroków pielęgnacji. Po pierwsze złuszczania, po drugie wygładzania, a po trzecie regeneracji. Zabieg ten z łatwością wykonamy w zaciszu domowym, dlatego z wielką chęcią rozpoczynamy testowanie nowych produktów. 

Parafina na dłonie

parafina na dłonie
mat. prasowe SHEHANDS

Bazę kosmetyków stanowią składniki aktywne o silnie nawilżającym i stymulującym odnowę działaniu. W tym olej parafinowy, ceramidy, masło shea i cupacu oraz witamina E, a także bogate w lipidy i witaminy oleje roślinne. Wśród nich znajdziemy: olej babassu, ze słodkich migdałów,  oliwę z oliwek, olej z nasion sacha inchi oraz olej sojowy. W skład kuracji parafinowej wchodzą:

Złuszczająco-natłuszczający peeling do dłoni SHEHAND – produkt specjalistyczny przeznaczony do skóry dłoni. W jego formule znajdują się naturalne drobinki ścierne z owocu luffy. Złuszcza on martwy naskórek i przygotowuje skórę do przyjęcia dobroczynnych składników. Po wykonaniu peelingu warto go pozostawić na kilka minut na skórze, aby jego formuła bogata w lipidy dostarczyła odnowionemu naskórkowi pierwszych dobroczynnych składników aktywnych.

Wygładzająco-zmiękczająca parafina do dłoni SHEHAND, której wegańska formuła bazuje na parafinie, wazelinie, maśle shea, maśle cupacu, ceramidach oraz kompozycji olejów roślinnych. Dzięki nim skóra jest natłuszczona i nawilżona, a szorstka warstwa ulega zmiękczeniu i wygładzeniu.

Nawilżająco-regenerujący krem-maska SHEHAND, czyli krem-maska, której zadaniem jest wspomaganie odbudowy płaszcza hydro-lipidowego skóry i ochrona przed nadmiernym wysuszeniem. Dodatkowo kosmetyk uelastycznia i odżywia naskórek.

Jeśli jesteś ciekawy/a, jak kosmetyki sprawdzą się na naszych dłoniach, bądź z nami na bieżąco. Obserwuj nas w mediach społecznościowych, gdzie dzielimy się wrażeniami z prowadzonych testów. Dołącz do nas na Instagramie i Facebooku

 

Magda Szmidt marketing copywriting

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj inne artykuły o dłoniach:

Photo by ian dooley on Unsplash