Polska jest trzecim krajem, po Holandii oraz Austrii, który zrealizuje program telewizyjny „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”. Program będzie inspirować i pokazywać sprawdzone, dostępne cenowo sposoby na aranżacje wnętrz.

Projekty będą przyjazne dla planety oraz dostosowane do różnych potrzeb oraz sytuacji życiowych Polaków. Marzenia o pięknym i funkcjonalnym domu są teraz na wyciągnięcie ręki! Sześciu zdolnych projektantów i tylko 36 godzin na zaprojektowanie i aranżację wnętrza dla osób, z których problemami w urządzaniu domu możemy się identyfikować. To wszystko składa się na wyjątkowy program „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”, który już wiosną pojawi się na antenie telewizji Polsat.

Lepszy dom to lepsze życie

W grudniu 2020 r. IKEA w swoim raporcie „Życie w domu” sprawdziła jak pandemia zmieniła nasze podejście do czterech kątów. Dom stał się ważnym miejscem do życia. Aby jeszcze bardziej inspirować i podpowiadać sprawdzone rozwiązania aranżacji życiowej przestrzeni, IKEA postanowiła pójść dalej jako partner programu „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” w telewizji Polsat.

Lepszy dom przekłada się na lepsze życie. Wiele osób pragnie zmienić coś w swoich mieszkaniach, ale nie bardzo wie od czego zacząć lub zwyczajnie brakuje im koncepcji. Jestem wielką orędowniczką sprytnych, często nisko budżetowych zmian oraz zrównoważonych rozwiązań i produktów, które są dopasowane do specyficznych wymagań i stylu konkretnych ludzi mogąc im służyć przez wiele lat. Każdy odcinek programu jest kopalnią nowych, kreatywnych idei i z tego jesteśmy bardzo dumni – mówi Anna Cybulska, jurorka programu „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” oraz Home Furnishing Direction Leader IKEA Retail.

dream design

Nowy program w TV Polsat od wiosny

W każdym odcinku programu projektanci mają za zadanie stworzyć projekt pomieszczenia, które będzie odpowiadało, pod względem funkcji i stylu, wymaganiom bohaterów danego epizodu. Każdy projekt musi uwzględnić zmiany zachodzące w życiu rodziny oraz jej nowe potrzeby. Dwuosobowe jury – Ania Cybulska, czyli ekspertka z IKEA oraz doceniany w Polsce i na świecie architekt oraz projektant Jakub Szczęsny, wyeliminują jednego z uczestników, który ich zdaniem w najmniejszym stopniu spełni potrzeby domowników. O zwycięzcy decydują natomiast sami bohaterowie. Wybierają oni projekt najbardziej odpowiadający własnym potrzebom, który następnie zostanie zrealizowany w ich domu.

Wyścig zakupowy, który jest częścią każdego z odcinków, rozgrywa się w sklepie IKEA Janki. Projektanci w celu urzeczywistnienia swoich wizji wybierają produkty IKEA, żeby jak najlepiej sprostać potrzebom każdego z bohaterów odcinka. Na zaprojektowanie oraz zbudowanie idealnego wnętrza mają tylko 36 godzin. Zadanie to wymaga więc nie tylko elastyczności, ale również ogromnej kreatywności.

Cieszymy się, że jako IKEA mogliśmy zaangażować się w projekt programu „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”. Naszą wizją jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Chcemy inspirować i podpowiadać Polakom, jak lepiej dopasować przestrzeń do zmieniających się potrzeb. Wierzymy, że ten program pomoże widzom wprowadzić zmiany i pięknie aranżować ich własne domy, bez konieczności wydawania dużych pieniędzy, a urządzanie wnętrz i bardziej zrównoważone życie stanie się ich pasją, tak jak dla nas w IKEA – Agnieszka Horbaczewska, Marketing Communications Specialist IKEA Retail.

ikea

Usprawnić przestrzeń

Wielu z nas żyje w małych mieszkaniach. Muszą one pomieścić wszystkich członków rodziny i zapewnić przestrzeń dla każdego z nich. Są również miejscem dla naszych rzeczy. Salon jest miejscem wielofunkcyjnym, w którym chcemy znaleźć przestrzeń na wszystkie nasze aktywności: spotkania z przyjaciółmi, pracę czy realizację hobby. Nasze kuchnie, często niewielkie, służą nie tylko do przygotowania posiłków, ale są również jadalnią i miejscem rodzinnych spotkań. Pragnąć lepiej żyć w naszych domach szukamy rozwiązań jak usprawnić przestrzeń, żeby mimo wyzwań, spełniała wszystkie nasze wymagania. W programie projektanci zajmą się wnętrzami, których aranżacja może być wyzwaniem dla wielu Polaków. Pokażą, jak w prosty i niedrogi sposób zagospodarować przestrzeń, żeby była bardziej funkcjonalna i jednocześnie piękna.

„Design Dream. Pojedynek na wnętrza” pojawi się na antenie telewizji Polsat już wiosną. Zmagania konkursowe na antenie telewizji Polsatu poprowadzi piosenkarka i kompozytorka – Anna Wyszkoni, która jest również pasjonatką projektowania wnętrz.

Źródło: inf. prasowa