Przed nami pierwszy weekend wakacji. Jeśli do Waszego urlopu pozostało jeszcze trochę czasu, podpowiadamy, na jakie wydarzenia warto zwrócić uwagę w nadchodzący weekend w Warszawie. Zmodernizowane „Moczydło” z szeregiem nowych atrakcji? a może rejsy po Wiśle i żeglarskie zmagania? lub targ śniadaniowy?

Z artykułu dowiesz się:

  • Inwestycja za 26 mln zł… czyli otwarcie Parku Wodnego Moczydło
  • Warszawa stolicą żeglarstwa
  • Smaki Dalekiego Wschodu, czyli… Targ Śniadaniowy
Czas czytania: 2 minuty

Jak stwierdził Dariusz Dziekanowski, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Warszawy, po otwarciu zmodernizowanego Parku Wodnego Moczydło “Warszawiacy będą zastanawiać się czy wyjechać nad morze, czy zostać w stolicy”. Tym z Was, którzy do wakacyjnego wyjazdu mają jeszcze trochę czasu, podpowiadamy, gdzie warto wybrać się w ten weekend.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#warszawa #warsaw #zielen #lazienkikrolewskie #palacnawodzie #lovemycity Fot. @volatusmedia

Post udostępniony przez Miasto Stołeczne Warszawa (@miasto_warszawa)

Inwestycja za 26 mln zł… czyli otwarcie Parku Wodnego Moczydło

Moczydło przeszło gruntowną modernizację. Na miejscu czeka na Was zupełnie nowy basen rekreacyjny, brodzik, a także wodny plac zabaw. Dodatkową atrakcją są dwie zjeżdżalnie, a także „suchy” plac zabaw, dwa boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Nowy obiekt ma powierzchnię 7,5 hektara. Niecka basenu ma ponad 2600 metrów kwadratowych i jest największa w Polsce. 

Fani wodnych rekreacji mogą korzystać z kilku zjeżdżalni, siatki wspinaczkowej, a także z leżaków wodnych. Plażowicze znajdą miejsce na kąpiele słoneczne, a także przestrzeń do gry w plażową piłkę nożną i siatkową. Basen jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Całodniowy bilet kosztuje 27 złotych, są też zniżki.

Warszawa stolicą żeglarstwa

Rejsy po Wiśle, żeglarskie zmagania i animacje. Czas na drugą edycję Regat o Puchar Dzielnicy Wisła. W nadchodzący weekend na bulwarze im. Jana Karskiego pojawi się miasteczko wodniaków. Nie zabraknie rozgrywek mistrzów pływających na Omegach, wioślarzy i konkursów na ergometrach wioślarskich. Wstęp jest wolny. 

Smaki Dalekiego Wschodu, czyli… Targ Śniadaniowy

Koneserzy japońskich smaków oraz wszyscy miłośnicy cyklu „BS Foodie” skuszą się na Targ Śniadaniowy na Żoliborzu i Mokotowie. Przede wszystkim to miejsce powinni odwiedzić wszyscy, którzy kochają i chcą poznać kulturę Dalekiego Wschodu. Pokazy kulinarne, sztuk walki i warsztaty dla dzieci. „Weekend Japoński” przygotowali organizatorzy Targu Śniadaniowego w Warszawie, wraz z Ambasadą Japonii.

Klimat kraju kwitnącej wiśni będzie można poczuć w sobotę, 22 czerwca 2019 r. na al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej w godz. 9-16 oraz w niedzielę, 23 czerwca 2019 w godz. 10-17 na skwerze AK Granat. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

photo: pixabay.com | monikasmigielska

Zobacz także:

biegnący ludzie w parku
Królewskie treningi. Wyjątkowy projekt na biegowej mapie stolicy