W dzisiejszych czasach smartfony mają już nawet małe dzieci. Na ulicach mijamy ludzi zapatrzonych w ekrany telefonów. Technologia cyfrowa nas otoczyła. Jednak smartfon służy nie tylko do przeglądania mediów społecznościowych i kontaktu z najbliższymi. Okazuje się, że telefony wpływają też na nasze preferencje zakupowe.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak smartfony wpływają na nasze zakupy?
  • Co najczęściej robimy w sieci?
  • Która sieć drogerii wprowadza sklep on-line?

Czas czytania: 2 minuty

Jak smartfony wpływają na nasze zakupy?

Oficjalne badania pokazują, że dwie trzecie przeprowadzonych wizyt w sklepie, odbywa się przy pomocy smartfona. Nazywa się to wskaźnikiem wpływu cyfrowego. W Polsce wynosi on ok. 60%. Zdecydowana większość klientów, bo aż ok. 75% korzysta z technologii cyfrowych przed zakupami. W trakcie zakupów, po telefon sięga ok. 50% konsumentów. Co ciekawe, nie ma wyraźnego podziału między kobietami i mężczyznami. Wszyscy korzystają z technologii w zbliżonych ilościach.

Co najczęściej robimy w sieci?

Korzystanie ze smartfona dostarcza wielu pomysłów, inspiracji, a także przypomina nie tylko o liście zakupów, ale również o dostępnych promocjach. Przed zakupem sięgamy po informacje o produkcie i często porównujemy ceny. Najlepszym źródłem informacji są zdecydowanie strony internetowe. Co więcej, wiele z nas szuka wiadomości o danym produkcie również w mediach społecznościowych. W tym obszarze najbardziej aktywne są osoby młode. Dzięki takiemu researchowi klient robi zakupy bardziej świadomie i jest w stanie wydać mniej pieniędzy.

Hebe otwiera E-drogerię

Lada moment ma ruszyć e-drogeria sieci Hebe. Obecnie trwają ostatnie testy, a platforma jest już prawie gotowa. Dzisiaj Hebe ma w Polsce 216 drogerii. Otwarcie sklepu internetowego zagwarantuje wielu konsumentom atrakcyjne rabaty. Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z karty lojalnościowej. Przez internet będzie można kupić szeroką gamę kosmetyków, w tym dermokosmetyki i kosmetyki naturalne oraz akcesoria. Pierwszym sklepem on-line na taką skalę był sklep sieci drogerii Rossmann, który od razu zyskał całą rzeszę fanów.

Zobacz więcej:

Najlepsza Drogeria 2019r. wybrana

 

photo: unsplash.com