W każdą niedzielę, w samym sercu stolicy, pasjonaci biegania zbierają się na wspólne treningi. Royal Runners Club to projekt współtworzony przez New Balance i Muzeum Łazienki Królewskie. Członkiem Royal Runners Club może zostać każdy i to zupełnie za darmo. Treningi prowadzą znani warszawscy biegacze.

Royal Runners Club, czyli niedzielne bieganie

Royal Runners Club to projekt łączący biegową pasję z wyjątkową przestrzenią w samym sercu Warszawy. Formuła treningów ma charakter otwarty, więc każdy bez względu na poziom zaawansowania może wziąć w nich udział i realizować swoje treningowe cele. Uczestnicy pokonują zróżnicowane trasy, a dodatkowo odkrywają Łazienki.

Łazienki Królewskie to miejsce aktywności sportowej z wieloletnią tradycją. Warto pamiętać, że to tutaj znajduje się trasa biegowa im. Janusza Kusocińskiego, mistrza olimpijskiego w biegu na 10 000 metrów z Los Angeles w 1932 r. Przed II wojną światową sportowiec mieszkał i trenował w Łazienkach Królewskich.

Przede wszystkim do dyspozycji biegaczy jest 5-kilometrowa trasa im. Janusza Kusocińskiego, nad którą patronat objął Polski Komitet Olimpijski. Ponadto biegacze mogą także odbyć swój trening na jednej z tras tematycznych: Zegary słoneczne i źródełka (4 km) oraz Historyczne wydarzenia i postaci (4 km).

Niedzielne bieganie

Spotkania biegowe odbywają się pod nazwą „Niedzielne Bieganie”,. O sportową jakość i dobrą atmosferę dba na zmianę sześcioro znanych biegaczy, ambasadorów marki New Balance. W ramach projektu Royal Runners Club można trenować pod okiem Bartosza Olszewskiego, Pawła Olszewskiego, Wojciecha Kopcia, Piotra Cypryańskiego i Łukasza Jóźwiaka, a także Katarzyny Gorlo.

Trenować może każdy

Przedtreningowa zbiórka odbywa się w każdą niedzielę o godzinie 9:00, na tarasie Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Treningi są bezpłatne. Z wyjątkiem tych z udziałem biegających przewodników z Łazienek, które wymagają rejestracji internetowej.

Ostatni trening przewidziano na 29 grudnia 2019, na godzinę 9:00.

Więcej na temat samych treningów dowiesz się z rozmowy z Weroniką Zielińską, trenerką i organizatorką otwartych treningów biegowych w Łazienkach .

Szczegóły znajdziesz na oficjalnym profilu Royal Runners Club na Facebooku: www.facebook.com/royalrunnersclub .

photo: Stage 7 Photography | unsplash.com