Zainteresowanie koncertem zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Bilety na koncert z okazji urodzin Fryderyka Chopina wyprzedały się… w 7 minut! Bruce Liu zagra, więc w Warszawie aż dwukrotnie. Zobacz, gdzie obejrzysz koncert online.

Koncert Bruce Liu w Warszawie

Z okazji 212. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zaplanowano koncert Bruce Liu, laureata Konkursu im. Fryderyka Chopina.  Koncert odbędzie się 1 marca w Filharmonii Narodowej w Warszawie, ale bilety zostały wyprzedane niemalże natychmiast, bo w… 7 minut! 

Bruce Liu koncert w Warszawie
mat. prasowe NIFC

Wobec wielkiego zainteresowania koncertem 1 marca, który odbędzie się z okazji urodzin Fryderyka Chopina, Bruce Liu wystąpi w Warszawie dwukrotnie – czytamy w oficjalnym komunikacie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Sprzedaż biletów na drugi koncert, który zaplanowano na  2 marca o godzinie 18.00, rozpocznie się we wtorek 1 lutego o godzinie 12.00. Podobnie, jak pierwszy koncert, drugi urodzinowy koncert odbędzie się w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Bilety do nabycia na stronie bilety.nifc.pl, a także  w kasach Muzeum Fryderyka Chopina.

Podczas obu wieczorów zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego wykona ten sam repertuar:

  • Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
  • Rondo à la Mazur F-dur op. 5
  • Ballada F-dur op. 38
  • Ballada As-dur op. 47
  • Sonata b-moll op. 35
  • Andante spianato i Wielki Polonez Brillante Es-dur op. 22.

Koncert Bruce Liu – gdzie oglądać?

1 marca koncert transmitowany będzie przez Program II Polskiego Radia, a także na kanale  YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Ponadto podczas obu koncertów będzie można nabyć album płytowy Bruce’a Liu zawierający nagrania z Konkursu Chopinowskiego opublikowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Organizator zapowiedział, że płytę będzie można nabyć w promocyjnej cenie.

Kiedy urodził się Fryderyk Chopin?

Choć odpowiedź wydaje się oczywista – urodziny kompozytora świętujemy 1 marca, a upływające lata liczymy od roku 1810 – to kwestia ta jest o wiele bardziej złożona. W akcie chrztu i akcie urodzenia Chopina zapisano, jakoby przyszedł na świat 22 lutego. Chcesz wiedzieć z czego wynikają te nieścisłości? Przeczytaj nasz artykuł, w którym opisaliśmy świętowanie poprzedniej rocznicy urodzin Chopina. Przeczytaj: świętujmy razem 211. urodziny Fryderyka Chopina.

Photo by Miguel Dominguez on Unsplash | informacja prasowa: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Magdalena Szmidt marketing copywriting