Z okazji 212. urodzin Fryderyka Chopina odbędą się aż dwa koncerty Bruce Liu, zwycięzcy tegorocznego konkursu chopinowskiego. Co więcej, organizator zdecydował, że wszystkie tegoroczne koncerty urodzinowe kompozytora będą dedykowane ofiarom wojny w Ukrainie.

Bruce Liu koncert w uRodziny Chopina

1 i 2 marca w Filharmonii Narodowej w Warszawie wystąpi Bruce Liu, który zwyciężył XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Tak, jak już informowaliśmy bilety na pierwszy koncert wyprzedały się w niecałe 7 minut. To ogromne zainteresowanie przełożyło się na decyzję o zorganizowaniu aż dwóch wydarzeń. To oznacza, że Bruce Liu wystąpi w Warszawie aż dwukrotnie. Jak poinformował Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, koncerty urodzinowe Chopina dedykowane są ofiarom wojny w Ukrainie.

Koncerty zorganizowane z okazji 212. urodzin Fryderyka Chopina dedykowane będą ofiarom wojny w Ukrainie. 

– czytamy w komunikacie NIFC. Ponadto w Filharmonii Narodowej będzie można przekazać datki na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy, które zbierać będą wolontariusze Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Chopin Institute (@chopininstitute)

Koncert Bruce Liu w Warszawie – program

Podczas obu wieczorów zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego wykona repertuar, którego program przedstawiamy poniżej.

  • Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
  • Rondo à la Mazur F-dur op. 5
  • Ballada F-dur op. 38
  • Ballada As-dur op. 47
  • Sonata b-moll op. 35
  • Andante spianato i Wielki Polonez Brillante Es-dur op. 22.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Chopin Institute (@chopininstitute)

Koncert Bruce Liu – gdzie oglądać?

Koncert 1 marca transmitowany będzie na kanale YouTube NIFC, a także na antenie Programu II Polskiego Radia. Natomiast retransmisja koncertu wyemitują TVP 1 oraz TVP Kultura.

Koncerty Chopina dedykowane ofiarom wojny w Ukrainie

W całej Polsce społeczność zjednoczyła się, aby pomóc sąsiadom z naszej wschodniej granicy. Wiele firm, marek, a także sportowców przekazało datki na zbiórki charytatywne, które dedykowane są osobom, które ucierpiały przez atak Rosji.

24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie decyzją prezydenta Rosji Władimira Putina wtargnęły na teren Ukrainy. Rosjanie napadli na niepodległy, demokratyczny kraj z kilku stron. Atak zbrojny Rosji na Ukrainę to bulwersujące, ale przede wszystkim bezprawne posunięcie, które dzień po dniu pociąga za sobą coraz bardziej bolesne sankcje dla Rosji. Wojska rosyjskie zaatakowały nie tylko obiekty wojskowe – jak głosi rosyjska propaganda, ale także przedszkole i budynki mieszkalne zamieszkiwane przez cywilów. 

Photo by Gabriel Gurrola on Unsplash

Te artykuły zainteresują Cię:

Digital Marketing fotografia Magdalena Szmidt copywriting