Gry video są już dostępne na Netflix! Serwis streamingowy oficjalnie zaprezentował światu pięć gier mobilnych. Nowa funkcjonalność jest na razie dostępna tylko dla abonentów korzystających z systemu Android, a w wybranych krajach również na IOS.

Mobilne gry video Netflix

Od 2 listopada użytkownicy serwisu Netflix mają możliwość zagrania w gry video na urządzeniach przenośnych. Kolekcja gier składa się z pięciu tytułów: „Stranger Things 1984”, „Stranger Things 3: Gra”, „Shooting Hoops”, „Card Blast” oraz „Teeter Up” (gry studia Frosty Pop) oraz “Card Blast” (produkcji Amuzo & Rogue Games), choć serwis już zapowiedział, że biblioteka tytułów będzie rozwijana.

Gry video na Netflix

Kilka miesięcy temu do zespołu lidera rynku VOD dołączył Mike Verdu, który objął stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju gier. Wcześniej Verdu pracował na stanowisku wiceprezesa Facebooka i dyrektora Electronic Arts. Tym samym Netflix potwierdził wcześniejsze nieoficjalne doniesienia o wkroczeniu w świat gamingu.

Netflix wchodzi w świat gier

Dostęp do gier nie wymaga dodatkowych opłat poza standardowym abonamentem. Gry mobilne są dostępne dla posiadaczy urządzeń z systemem Android, którzy po zalogowaniu zobaczą rząd oraz kartę dedykowane grom. Użytkownicy z Hiszpanii, Polski i Włoch korzystający z urządzeń z systemem iOS również zobaczą gry po zalogowaniu się na Netflix.

Wersja językowa danej gry zmienia się automatycznie na język ustawiony w profilu użytkownika. Jeśli dany język nie jest jeszcze obsługiwany, domyślnym językiem gier jest angielski. Użytkownicy tego samego konta mogą grać w gry na wielu urządzeniach przenośnych. Jeśli limit urządzeń zostanie osiągnięty, użytkownik zostanie poinformowany o tym fakcie. W razie konieczności otrzyma komunikat o potrzebie wylogowania się z nieużywanych urządzeń,w celu zwolnienia zajmowanego przez nie miejsca w puli urządzeń.

agencja marketingowa

Gry Netflix są niedostępne dla dzieci. Jeśli ustawiono blokadę kodem PIN uniemożliwiającą dzieciom dostęp do profilów dorosłych, kod ten będzie wymagany do zalogowania się do serwisu Netflix w celu zagrania w grę na danym urządzeniu. W niektóre gry można zagrać online, natomiast wiele innych umożliwia grę w trybie offline.

__________
źródło: mat. prasowe Netflix | Photo by Caspar Camille Rubin on Unsplash