Okazuje się, że wybranie zaledwie kilku książek, które niczym czarodziejska różdżka, pozwolą zabrać się za rzeczy ciągle odkładane na później, nie jest takie proste! Nasze redakcyjne półki uginają się od pozycji o rozwoju osobistym i samoświadomości, ale nie każda pozycja jest odpowiednia dla wszystkich. Dziś polecamy Wam pięć uniwersalnych tytułów książek, po przeczytaniu których łatwiej będzie Wam wstać i zacząć działać.

Motywację do działania najrozsądniej jest czerpać od sportowców. To w końcu właśnie w nich drzemią ogromne pokłady siły, wytrwałość dążenia do marzeń i poczucia, że niemożliwe stanie się możliwe. W ostatnim czasie sięgając po książki o sukcesie, motywacji i realizacji celów, coraz częściej decydujemy się na autorów, którzy swoje doświadczenia opierają na współpracy ze sportowcami, mocnymi charakterami oraz których zainteresowania bazują na psychologii sportu.

“Nieustępliwy”, Tim S. Grover

książka Nieustępliwy Tim S.Grover
Fot. Magdalena Anna Szmidt

Zaskakująco wciągający przewodnik po metodzie, jaką bezkompromisowy Tim S.Grover wypracował i stosował u najlepszych sportowców na świecie, tj. Michael Jordan, Koby Bryant, Charles Barkley, czy Dwayne Wade. Podejście autora jest silnie nastawione na działanie i osiąganie rezultatów… ponad wszystko. Lektura pozwala zrozumieć, kim jest wymiatacz i jak się nim stać. Autor ma na to krótką odpowiedź: praca i ciągły głód zwycięstwa. Osiągnąłeś jeden cel? Świetnie! Pora na kolejny. Uwaga: działanie według powyższego schematu może uzależniać. Dla osób mniej świadomych samych siebie może okazać się niebezpieczne i wywołać nieodwracalne zmiany w życiu.

“Obsesja doskonałości. Zostań legendą sportu”, Dawid Piątkowski

książka Dawid Piątkowski Obsesja doskonałości
Fot. Magdalena Anna Szmidt

Książka Dawida Piątkowskiego wpadła w nasze ręce pomimo niepochlebnych recenzji płynących do nas z bliskiego otoczenia. To nie jest kolejny poradnik o tym, co robić aby stać się najlepszą wersją siebie. To zbiór sprawdzonych metod, które autor stosuje podczas treningu swoich podopiecznych. W sporcie, jak i w pracy, człowiek nie powinien pozwalać sobie na chwile słabości, a na treningu dawać z siebie 100%. Mimo sztywnych reguł to lekka, przyjemna pozycja, którą pochłonęłyśmy w dwa wieczory. Pełna cytatów pochodzących z wypowiedzi najwybitniejszych sportowców.

“Odkryj siebie na nowo. Jak zdefiniować siebie i zbudować karierę”, Dorie Clark

Książka Odkryj siebie na nowo Jak zdefiniować własną markę i zbudować karierę Dorie Clark
Fot. Magdalena Anna Szmidt

Książka Dorie Clark porusza tematykę marki osobistej, reputacji oraz uświadamia, że wszystko, co robimy i mówimy, kształtuje nasz wizerunek. To ważna i godna uwagi pozycja, która pozwala na przemyślenie i redefinicję samego siebie. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym poszukujemy nowego sensu i chcemy odkryć siebie na nowo. Ta książka to prawdziwy dopalacz kariery na każdym etapie życia zawodowego!

“Mit motywacji. Jak grać żeby wybrać”, Jeff Haden

książka motywująca Mit motywacji Jeff Haden
Fot. Magdalena Anna Szmidt

Inna niż wszystkie. Bez zbędnego pieprzenia motywacyjnego. Książka, która zmieniła nasze podejście oraz uświadomiła, że za motywację do działania wcale nie odpowiadają coachowie, książki czy filmy. Autor zręcznie obalił mit motywacji i odkrył przed nami nowy sposób myślenia o sukcesie, wysiłku oraz motywacji. Co ważne, aby zrozumieć, że motywacja jest wynikiem osiągnięć, a nie ich przyczyną. Aby iść naprzód, wystarczy najdrobniejszy powód. Lektura pełna jest ciekawych życiowych przykładów, wzbogacona o wywiady, które autor przeprowadził z ludźmi sukcesu.

“Reguła 10x”, Grant Cardone

Kindle Reguła 10x ebook Grant Cardoone
Fot. Magdalena Anna Szmidt

„Święty Graal dla tych, którzy pragną sukcesu. Reguła 10X zniweluje wszelkie lęki, zwiększy poziom odwagi i wiary w siebie, wyeliminuje odkładanie na później i niepewność. Da poczucie celu, który nada rozpęd Twojemu życiu, marzeniom i planom” – czytamy na okładce. Czy rzeczywiście? Przekonajcie się sami 😉 Tutaj znajdziecie cały tekst.