Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia, ukazując swoją najpiękniejszą stronę. Rozkwita kolorami i rozpieszcza nas ciepłymi promieniami słońca. Chcemy, aby wielkanocny wystrój mieszkania był wyjątkowy.

Aby poczuć wiosenny, wielkanocny klimat, warto postawić na naturalne dodatki, które oddadzą wyjątkowy charakter tych radosnych dni.

wielkanocny

Szczególnie ważna jest aranżacja stołu. Przy nim domownicy i goście będą spędzać najwięcej czasu, delektując się tradycyjnymi specjałami oraz wyczekiwanym od dawna towarzystwem najbliższych. Wybierając naczynia, tekstylia i dekoracje na wielkanocny stół, zadbaj, aby były one spójne ze stylem całego wnętrza. Jeśli w Twojej jadalni królują kojące barwy ziemi, motywy florystyczne i drewniane faktury, sięgnij po świąteczne ozdoby inspirowane urokami natury.

wielkanocny

Warto postawić na naturalną kolekcję naczyń, gdzie pysznią się wysokie piętrowe patery i deski do serwowania wyciosane z drewna akacji. Proste ceramiczne miseczki trzymają szyk na bambusowych tacach. Takie naczynia doskonale podkreślą urok domowych wypieków i tradycyjnych wielkanocnych dań. Idealną bazą dla wybranych talerzy i mis będzie np. obrus z domieszką lnu, haftowany bieżnik i wyplatane z trawy morskiej podkładki.

Ciężko jest wyobrazić sobie świąteczny stół bez ozdób. W naturalnej kolekcji dekoracji znajdziesz elementy świetnie dopasowane do omawianej koncepcji przestrzeni. W tradycyjnych, wyplatanych z wikliny koszach doskonale prezentują się kolorowe pisanki, a lekkie szklane wazony o drewnianych podstawach idealnie sprawdzą się do wyeksponowania bukietu kwitnących bazi. Jeśli wolisz postawić na sztuczną roślinność, która będzie prezentować się perfekcyjnie niezależnie od okoliczności, postaw na inspirowane budzącą się do życia przyrodą wielkanocne stroiki, które zachwycają feerią soczystych barw, wprowadzając do wnętrza radosną aurę wiosny.

 

 

Źródło: Home & You