Czy wiesz, że każdego roku w Polsce znika bez śladu ok. 18 tysięcy osób? To tak jakby z mapy kraju zniknęło całe miasto… Serial „Nieobecni” opowiada o wydarzeniach, które mogą dotknąć każdego z nas.

„Nieobecni” to najnowsza, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, propozycja Player Original. Jest wyjątkowo wciągającym połączeniem serialu obyczajowego z wątkiem śledczym w tle, jakiego jeszcze nie było!

W 10-odcinkowej, pełnej zwrotów akcji i trzymającej w napięciu, historii widzowie towarzyszą Mili. Dla niej najszczęśliwszy czas w roku – Boże Narodzenie – okazuje się wyjątkowo trudny. W tajemniczych okolicznościach dochodzi do zaginięcia całej jej rodziny!

Zaskoczenie, nadzieja, strach…

Po długiej nieobecności Mila, znana tancerka, przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa. Tu na co dzień mieszkają jej najbliżsi: Marcin, Dorota i Olek Gajdowie. Kiedy dziewczyna przekracza próg domu, okazuje się, że nikt na nią nie czeka. Wszystko jednak wskazuje na to, że przygotowania do świąt zostały rozpoczęte. W salonie stoi udekorowana choinka, w łazience pływa karp, brakuje tylko domowników… Mijają godziny, mieszkańcy Kasprowa siadają do kolacji wigilijnej, a bliscy dziewczyny nadal nie wracają. Co gorsza, nie dają znaku życia.

Zrozpaczona Mila rozpoczyna poszukiwania. Niestety, na każdym kroku trafia na kolejne niewiadome. Jak to możliwe, że w małej miejscowości, w której wszyscy wszystko o sobie wiedzą, nikt nic nie widział i nie słyszał? Gdzie jest rodzina Gajdów?! Jest jednak coś, co trzyma Milę przy życiu – nadzieja, że wkrótce odnajdzie ukochane osoby. Do sprawy zaginięcia Gajdów zostaje przydzielony Filip Zachara, ekscentryczny i równocześnie genialny podkomisarz z Centrum Osób Zaginionych.

nieobecni

Już pierwsze spotkanie Mili z policjantem to starcie dwóch bardzo silnych, ale skrajnych osobowości. Są jak ogień i woda: on – racjonalny introwertyk, ona – emocjonalna ekscentryczka. Pomimo różnic muszą współpracować, bo tylko razem mają szansę rozwiązać zagadkę zniknięcia rodziny.

Mijają dni, pojawiają się kolejne poszlaki, a Mila i Filip zaczynają odkrywać elementy intrygującej układanki. Na jaw wychodzą kolejne rodzinne sekrety, które stawiają bardzo ważne pytanie: „Na ile znamy tych, których kochamy?”.

Zdaniem twórców serialu

W dobie popularności kryminałów miło mi zaprosić na produkcję wyjątkową – będącą połączeniem obyczaju z wątkiem śledczym. Do opowiedzenia tej historii zainspirowały nas najgłośniejsze zaginięcia w Polsce. W poszukiwaniu najbliższych będziemy towarzyszyć Mili Gajdzie, w tej kreacji zobaczymy debiutującą w głównej roli serialowej Justynę Wasilewską. Dla niej zaginięcie rodziny to dopiero początek… Na ekranie towarzyszy jej Piotr Głowacki jako Filip Zachara, nietuzinkowy detektyw. Razem tworzą niesamowitą mieszankę wybuchową. „Nieobecni” to przede wszystkim opowieść o tym, na ile znamy samych siebie i swoich bliskich oraz o tym, co w życiu każdego człowieka jest najważniejsze: relacjach międzyludzkich – mówi Katarzyna Czarnecka, producentka serialu.

„Nieobecni” to z jednej strony historia bardzo nieprawdopodobna, a z drugiej z życia wzięta, która może przytrafić się każdemu z nas. Na pierwszym planie mamy bohaterów z dwóch różnych światów, dwóch różnych charakterów, które muszą spotkać się i porozumieć, jeśli chcą rozwiązać główną zagadkę. Ale to także serial o nadziei, o tym, że nawet jeśli przytrafi ci się osobisty dramat, to jutro wstanie nowy dzień, możesz spotkać ludzi, którzy ci pomogą. I pomimo tego, że nadzieja może być płonna i naiwna, trzeba się jej trzymać. Cieszy mnie również fakt, że jako filmowiec stawiam kolejny krok do przodu, robiąc nowoczesny serial niebędący typowym kryminałem, a połączeniem różnych gatunków – dodaje Bartosz Konopka, reżyser „Nieobecnych”.

Źródło: biuro prasowe TVN

Fot: © TVN