Polki cenią sobie tradycję w pielęgnacji w nowoczesnym wydaniu. Ostatnio polskie kobiety odkryły skarby dzikiej Syberii, zamknięte w kosmetykach Natura Siberica. Przeznaczone są do kompleksowej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Polki ufają sile pochodzącej ze skarbów natury, oryginalnym recepturom opartym na zielarstwie, ale głównie tym wzbogaconym o najnowszą wiedzę biotechnologiczną ekspertów. Polki chętnie sięgają też po naturalne superfoods, zwłaszcza te cenne dla skóry. Prawdziwym hitem wśród składników dobroczynnie działających dla skóry jest rokitnik ałtajski, dzika roślina dalekiej i mroźnej Syberii. Jest niezwykle bogaty w witaminę C. Nie ma się co dziwić, że Polki zaufały jego sile!

Rokitnik ałtajski, czyli jagody z Syberii

Rokitnik ałtajski i jego niezwykłą moc wykorzystano w naturalnej i wegańskiej linii do kompleksowej pielęgnacji skóry, Oblepikha C-Berrica. Jej formuła oparta jest na bazie organicznego hydrolatu z syberyjskich jagód (inna nazwa na rokitnik ałtajski). Jagody z Syberii posiadają potężne właściwości antyoksydacyjne, nawilżające i uelastyczniające skórę. Przez wieki używano ich w zabiegach kosmetycznych, również dlatego, że to jest najbogatsze, naturalne źródło cennej dla skóry witaminy C.

Witamina ta wzmacnia naturalny system obronny skóry, przyspieszając procesy jej regeneracji. Organiczny hydrolat z rokitnika ałtajskiego poprawia także ogólny stan skóry, nawilża i uelastycznia ją.

Witaminy C nigdy dość

Witamina C pełni liczne funkcje w ludzkim organizmie. Jest niezbędna dla jego prawidłowego funkcjonowania. Ze względu na to, że ludzie nie potrafią wytworzyć jej samodzielnie, niezwykle ważne jest, aby dostarczyć organizmowi odpowiednie jej dawki w pożywieniu.

rokitnik z z SyberiiLista dobroczynnych właściwości witaminy C jest bardzo długa. Witamina C, dzięki swoim silnym właściwościom antyoksydacyjnym, przeciwdziała uszkodzeniu komórek i starzeniu się skóry. Wykazuje także działanie rozjaśniające. Dodatkowo zapewnia także właściwe zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła, emitowanego przez urządzenia mobilne. Maksymalnie stężona stanowi również skuteczną barierę ochronną przed światłem czerwonym, emitowanym przez urządzenia AGD w domu czy promienie słoneczne. Witamina C wzmacnia również naturalny system obronny skóry, przyspieszając jednocześnie procesy jej regeneracji.

Witamina C z Syberii

Dlatego warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji kosmetyki wykorzystujące przede wszystkim jej cenne działanie. Siłę mocno skoncentrowanej witaminy C wykorzystano w naturalnych i wegańskich kosmetykach do pielęgnacji twarzy Natura Siberica Oblepikha C-Berrica.

W codziennej pielęgnacji doskonale sprawdzą się produkty z linii Oblepikha C-Berrica wykorzystujące naturalną moc rokitnika ałtajskiego .

żel to twarzy delikatnie oczyszcza skórę, pozostawiając na niej przyjemne uczucie świeżości i nawodnienia, a także właściwie przygotowaną na kolejny etap pielęgnacji – zaaplikowanie energizującego serum.

serum ma właściwości tonizujące, a także pozostawia po sobie skórę pełną energii i witalności na cały dzień. Przy regularnym stosowaniu redukuje oznaki starzenia się, ujędrnia i nawilża cerę.

rokitnik ałtajski

• rozświetlający krem do twarzy – idealny do skóry zanieczyszczonej. Po zastosowaniu przynosi odświeżenie i blask, jednocześnie redukując skutki zmęczenia i stresu

• tonizujący krem-fluid do twarzy – dostarcza skórze energii na cały dzień, zapewniając jej świeżość, gładkość oraz zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Swoje dobroczynne działanie produkty z linii Oblepikha C-Berrica zawdzięczają formule opartej na bazie organicznego hydrolatu z rokitnika łłtajskiego, który posiada potężne właściwości antyoksydacyjne, nawilżające i uelastyczniające skórę.

Piękna i zdrowa cera

Rokitnik jest najbogatszym, naturalnym źródłem witaminy C. Produkty z linii Oblepikha C-Berrica, dzięki zawartości witamin C, A, E, B5 oraz kwasów AHA/BHA (glikolowy, mlekowy, czy kwas salicylowy) w pełni zadbają o piękny i zdrowy wygląd cery.

Zapewnią jej naturalny blask i przywrócą naturalną promienność. Przy regularnym stosowaniu zmniejszają również oznaki przedwczesnego starzenia, a także pozwalają zbalansować efekt zanieczyszczenia skóry, które szczególnie doskwiera o tej porze roku. Dzięki produktom z linii skóra nie tylko będzie właściwie chroniona, ale również będzie szybciej się regenerować.

 

Natura Siberica to marka kosmetyków naturalnych produkowanych w Unii Europejskiej ze składników roślinnych pochodzących z Syberii. Formuła produktów oparta jest na starannie wyselekcjonowanych i przygotowanych ekstraktach i olejach roślinnych. To jedyna marka na świecie stosująca olej syberyjski (z nasion Sosny Syberyjskiej Pinus Sibirica), jako delikatną bazę dla wszystkich kremów, odżywek i szamponów. Wykorzystuje różnorodne zioła, rośliny i jagody z Syberii, z których wiele jest nieznanych w pozostałych rejonach świata.
Rośliny syberyjskie wykorzystywane do produkcji kosmetyków Natura Siberica hodowane są na certyfikowanych farmach organicznych lub pozyskiwane są metodą dzikich zbiorów.

Natura Siberica rozumie i szanuje dziką naturę Syberii. Bezpiecznie ekspiruje jej najdalsze zakątki. Korzysta z wiedzy zielarskiej rdzennych mieszkańców Syberii. Wie,  jak sadzić zdrowo i korzysta z tej wiedzy na farmach organicznych. Dba o ludzi i dziką naturę. Daje piękno zrodzone z natury i wzbogacone wiedzą ekspertów biotechnologów i kosmetologów.

Natura Siberica kieruje produkty do osób, które celebrują każdy dzień swojego życia. Chcą dbać o siebie i swoich najbliższych. Dają sobie to co najlepsze i kupują mniej, ale wartościowo. Kochają zdrowe odżywianie, często z poszanowaniem życia zwierzą oraz uważnie wybierają z bogatej oferty produktów. Uwielbiają podróże i eksplorowanie dzikiej natury. Podsumowując: są wrażliwe na aspekt eko, wybierają marki, bliskie ich filozofii życia.

Źródło: mat. prasowe