Unoszący się zapach zielonego igliwia, widok śniegu za oknem i świeże, kojące powietrze. Jak stworzyć leśne zacisze w domowym wnętrzu i wprawić się w miły, przedświąteczny nastrój?

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta w nasze tradycji. Będą miały w tym roku inny wymiar, być może trochę skromniejszy. Będziemy przyjmować mniej gości, a o tych, którzy nas odwiedzą – starannie dbać. Utrzymamy z pewnością ich niepowtarzalny charakter i klimat. Przede wszystkim sprawmy, aby wszyscy czuli się w naszym domu jak najlepiej i wspominali go jak prawdziwe świąteczne i leśne zacisze.

boże narodzenie

boże narodzenieZainspiruj się naturą

Aby odtworzyć piękno zimowego lasu, udekoruj wnętrze swojego domu stroikami w kształcie świątecznego drzewka. Wykorzystaj ozdoby wykonane z leśnych skarbów: szyszek i gałązek igliwia. Zimową aurę, uwielbianą w dzieciństwie, przypomną dodatki oprószone delikatnym brokatem.

domowe zacisze

domowe zaciszeZadbaj o magiczny klimat

W Boże Narodzenie wszystko jest możliwe. Święty Mikołaj skrada się przez komin, aby zostawić prezenty pod choinką, a zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Nic więc dziwnego, że chcemy tę magię odzwierciedlić także w swoich domach. Przede wszystkim, zadbaj o przytulną, domową atmosferę. Miękki fotel czy sofę udekoruj poszewkami z imitacji futra lub nadrukiem prosto z leśnej krainy. Ani się obejrzysz a zrozumiesz, że Twoje wnętrze może zamienić się w zaczarowany las.

domowe zacisze

Przygotuj wyjątkową oprawę kolacji

Odkryj święta na nowo, nawiązując dekoracjami do naturalnego piękna. Nakryj stół białą zastawą z delikatnymi zdobieniami i uzupełnij dekorowanie tekstyliami z leśnym motywem oraz dodatkami w postaci drewnianych podkładek, pięknych stroików czy szklanych świeczników. W ten sposób nadasz całej aranżacji elegancji, zachowując jednocześnie prostą formę.

domowe zacisze

 

 

 

domowe zacisze

Postaw na naturalne barwy

Koniec roku to czas refleksji, przemyśleń i odpoczynku. Pozwól sobie na relaks stawiając na neutralne barwy: biel i zieleń. To idealne połączenie, by ukoić myśli i przenieść się do leśnej, zimowej krainy, czekając na rozbłyśnięcie na niebie pierwszej gwiazdki.

domowe zacisze

 

Źródło: home&you