Netflix ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowego serialu oryginalnego Feria, produkcji Filmax, który wyreżyserują Jorge Dorado oraz Carles Torrens.

Gwiazdami serialu Feria będą Marta Nieto, Ana Tomeno, Carla Campra, Ángela Cremonte, Patricia López, Isak Férriz oraz Ernest Villegas. Jego twórcami są Agustín Martínez („La Caza. Monteperdido”, „Sin tetas no hay paraíso”) oraz Carlos Montero („Szkoła dla elity”, „Bałagan, jaki zostawisz”).

Twórcy  o fabule

Andaluzja, lata 90. Masz 17 lat. Pewnego dnia z siostrą dowiadujecie się, że waszych rodziców oskarżono o zamordowanie ponad 20 osób. Matki i ojca przy was nie ma, bo zniknęli. Pozostawione same sobie musicie stawić czoło mieszkańcom miasteczka, którzy domagają się przede wszystkim sprawiedliwości i zemsty. Tak zaczyna się opowieść, w której pojawiają się fantastyczne stworzenia, sekta, andaluzyjskie słońce i kopalnia przypominająca labirynt. Wszystko to w rytmach muzyki grunge. Feria składa się z tych elementów i nie tylko. To ambitny pomysł, który nie powstałby bez firmy takiej jak Netflix, która od razu zainteresowała się projektem.

Czołówka hiszpańskich aktorów

Jest to thriller fantastyczny osadzony w latach 90. ubiegłego wieku. Jego akcja toczy się w andaluzyjskim górskim miasteczku, którego mieszkańcy nie są bez winy. W głównych rolach występują wyróżniona nagrodą Forqué dla najlepszej aktorki Marta Nieto („Madre”, „Secretos de Estado”), a także młoda aktorka Ana Tomeno („Stare grzechy mają długie cienie”) oraz Carla Campra („Señoras del (h)AMPA”, „Wszyscy wiedzą”), które wcielają się w siostry Evę i Sofíę. Do obsady dołączyli także: Ángela Cremonte („Telefonistki”, „Mentiras”), Patricia López („Póki trwa wojna”, „La otra mirada”), Isak Férriz („Giganci”, „Berlin, Barcelona”) oraz Ernest Villegas („Nit i dia”, „Infidels”).

Informacje o serialu Feria

Co się stanie, gdy dwie nastoletnie siostry odkryją, że ich rodzice są potworami? Eva (Ana Tomeno) i Sofia (Carla Campra) muszą stawić czoła straszliwej zbrodni, która pochłonęła 23 ofiary i którą prawdopodobnie popełnili ich zaginieni rodzice. Jakim sposobem siostry przetrwają w miasteczku, którego mieszkańcy ich nienawidzą? Czy to możliwe, że nie znały prawdziwego oblicza swoich rodziców, i czy przede wszystkim istnieje jakiś powód, dla którego są zamieszane w te wydarzenia? Tą ścieżką będą kroczyły Eva i Sofia w Ferii — miasteczku, w którym pod powierzchnią rzeczywistości kryje się fantastyczne uniwersum.

Czy będzie to hit na miarę Domu z papieru? Zapewne nieprędko się o tym przekonamy.

Barcelońska firma Filmax działa w branży od ponad 60 lat. To jedna z głównych hiszpańskich wytwórni audiowizualnych, która zajmuje się przede wszystkim produkcją, ale i sprzedażą międzynarodową, dystrybucją oraz pokazami. Od chwili założenia w 1953 roku firma wyprodukowała ponad 100 filmów oraz seriali fabularnych i animowanych. Wiele z nich wyświetlano na międzynarodowych festiwalach oraz wyróżniono licznymi nagrodami.

Źródło: inf. prasowa

Fot. gł: (c) Netflix