Opis wydawcy: Szczery, soczysty i przede wszystkim błyskotliwy autoportret jednego z największych artystów naszych czasów! Z gawędziarską pasją Woody Allen prowadzi nas od dzieciństwa i młodości na Brooklynie, przez pracę scenarzysty i komika stand-upowego, aż po pierwsze próby aktorsko-reżyserskie i przede wszystkim rozkwit – trwającej sześćdziesiąt lat – kariery w przemyśle filmowym.

Na kartach tej niecodziennej autobiografii wielkie nazwiska mieszają się z błahostkami. Naiwne zachwyty skonfrontowane są z bagażem życiowych doświadczeń. Zachwyt kinem ma tu godnego rywala w postaci przede wszystkim muzyki jazzowej.

Ta intymna i często humorystyczna historia znajduje się na listach bestsellerów takich czasopism, jak „New York Times”, „USA Today”, „Los Angeles Times” i „Publishers Weekly”.

Żywa opowieść o dorastaniu na Brooklynie, w rodzinie z klasy średniej; plotkarska relacja o wdrapywaniu się po szczeblach drabiny komedii, od pisania gagów dla tabloidów po zdobycie Oscarów. (…) Większa część tych wspomnień jest przyjemną i zajmującą lekturą. (…) Trzeba być prawdziwym ponurakiem, żeby nie roześmiać się pod gradem żartów.
– Peter Biskind, „Loch Angeles Times”

Woody Allen – scenarzysta, aktor i pisarz, a przede wszystkim reżyser kultowych już filmów. Mieszka na Upper East Side, na Manhattanie z żoną Soon-Yi i ich dwiema córkami. Jest miłośnikiem jazzu i kibicem sportowym. Żałuje, że nie nakręcił nigdy wielkiego filmu, ale mówi, że wciąż próbuje. Spośród jego książek  Rebis opublikował zbiory opowiadań Czysta anarchia i Obrona szaleństwa oraz zbiór sztuk teatralnych Allen na scenie.

 

Tłumaczenie: Mirosław P. Jankowski

Wydawca: Rebis

Rok wydania: 2020

Przeczytaj naszą recenzję

Lista ocen

ekstra!

dawno się tak nie uśmiałam, choć naśmiewanie się z kobiet nie podoba mi się zupełnie

5/5

5/5

Oceń