Opis wydawcy: Podczas Międzynarodowego Konkursu Kopistycznego w Muzeum Prado dochodzi do serii brutalnych zabójstw. Sprawcy odtwarzają w nich najsłynniejsze obrazy ze zbiorów galerii. Policja niestety tkwi w martwym punkcie. Jedynie dwie osoby mogą pomóc rozwikłać tajemnicę makabrycznych zbrodni: kopistka amatorka i ekscentryczny specjalista od symboli.

Mrożący krew w żyłach thriller o sekretach ukrytych przede wszystkim w obrazach Velazqueza, Goi czy Boscha. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile ich się tam kryje…

DOBRY OBRAZ TO NIC WIĘCEJ JAK LUSTRO…

Muzeum luster jest przede wszystkim dobrze napisanym i udokumentowanym thrillerem historycznym. Nie ulega wątpliwości, że popularność tego gatunku literackiego wiele lat temu rozpoczął przede wszystkim Kod Leonarda da Vinci  Dana Browna. Można się zżymać na ich literacki czy artystyczny poziom, na wiele nieścisłości i przywoływanie spiskowych teorii lub na poszukiwanie sensacji i rozrywki tam, gdzie mamy do czynienia z poważnymi dziełami sztuki. Nie można tym powieściom odmówić przede wszystkim ogromnej roli edukacyjnej, czego przykładem są chociażby w lepszych wydaniach takich powieści zamieszczane na koniec reprodukcje eksponatów, o których mowa w treści.

Luis Montero Manglano – urodził się w Madrycie w 1981 roku. Jest dyrektorem ds. kształcenia oraz wykładowcą historii i sztuki średniowiecznej w Ośrodku Studiów Romańskich w Madrycie. Jego książka El lamento de Caín została wyróżniona nagrodą EATER dla najlepszej powieści grozy 2012 roku. DW REBIS opublikował jego doskonałą trylogię „Poszukiwacze” (Stół króla Salomona, Łańcuch Proroka, Miasto Świętych Mężów). Muzeum luster to najnowsza i przede wszystkim długo wyczekiwana powieść tego autora. Prywatnie brat Carli Montero, autorki bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy.

 

 

Wydawca: Rebis

Rok wydania: 2019

Przeczytaj naszą recenzję

Lista ocen

dobra zabawa!

zamiast wyjazdu do Madrytu 🙂

5/5

5/5

Oceń