Czy pomimo stosowania kremów z filtrem na Twojej twarzy pozostały powakacyjne przebarwienia i niechciane piegi? Znamy skuteczny sposób, aby się ich pozbyć.

Przyczyn powstawania przebarwień skórnych jest wiele. Mogą one wynikać z nieprawidłowej pracy melanocytów, które produkują melaninę. Mogą być również spowodowane czynnikami genetycznymi czy skutkiem zaburzeń hormonalnych lub wynikiem stosowania leków, a nawet reakcją na składniki kosmetyków. Przebarwienia mogą również powstać w wyniku chorób skóry takich jak trądzik. Najczęściej jednak są wynikiem nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Aby pozbyć się tych niechcianych pamiątek po lecie musisz wykazać się cierpliwością i systematycznością. Jak sobie radzić z przebarwieniami?

Złuszczaj naskórek

Jeśli twoja skóra dobrze znosi mocniejsze złuszczanie postaw na peelingi mechaniczne. Usuną one martwe komórki naskórka, a jednocześnie wspomogą procesy regeneracji skóry. W przypadku cery wrażliwej – wybierz preparaty bazujące na działaniu kwasów owocowych, w odpowiednio dobranych stężeniach. Gwarantują one skuteczność, a przy tym bezpieczeństwo stosowania w domowych warunkach. Szukaj w składzie kwasów AHA, np. glikolowego, migdałowego czy mlekowego. Sprawdzą się też te działające wolnej, ale intensywniej, jednocześnie nie powodując podrażnień, kwasy PHA. Do tej grupy kwasów zaliczamy m.in. glukonolakton i kwas laktobinowy.

Stosuj specjalistyczne kosmetyki na przebarwienia

Środki do pielęgnacji skóry z przebarwieniami powinny zawierać substancje aktywne, które działają na syntezę melaniny oraz przeciwdziałają powstawaniu nowych zmian. Wybieraj kosmetyki zawierające przede wszystkim witaminę C, kwas kojowy i arbutynę. Blokują one aktywność tyrozynazy, odpowiedzialnej za rozpoczęcie procesu syntezy melaniny. Silne działanie rozjaśniające wykazuje także kwas azelainowy, polecany przede wszystkim do cery trądzikowej oraz kwas fitowy.

Doskonała linia dermokosmetyków THIOSPOT jest właśnie przeznaczona do zwalczania przebarwień. Przede wszystkim zainteresuj się kremem na noc THIOSPOT INTENSIVE Synchroline. Jest to skoncentrowany kosmetyk o działaniu rozjaśniającym, przeznaczony do leczenia intensywnych zmian przebarwieniowych. Krem bazuje na połączeniu 3 składników aktywnych: fenyloetylu rezorcynolu, acetyloglukozaminy i linolanu etylu. Hamują one syntezę melaniny, prowadząc do wyrównania kolorytu skóry oraz przeciwdziałają powstawaniu nowych zmian. Zawarty w nim kwas ferulowy opóźnia procesy starzenia się skóry i zmniejsza tendencję do powstawania nowych przebarwień.

 

Druga nasza propozycja to skoncentrowany preparat depigmentacyjny THIOSPOT SR SKIN ROLLER Synchroline. Przeznaczony jest do stosowania punktowego na intensywne przebarwienia w obszarze skóry twarzy i ciała. Podobnie jak wszystkie kosmetyki z linii THIOSPOT bazuje na synergii działania 3 składników aktywnych, które hamują syntezę melaniny i przeciwdziałają powstawaniu nowych zmian pigmentacyjnych. Zaleca się stosować go punktowo na zmiany pigmentacyjne 2 razy dziennie.

Trzecia propozycja to THIOSPOT ULTRA SPF 50 Synchroline. Jest to preparat rozjaśniający i hamujący powstawanie przebarwień z wysokim filtrem ochronnym SPF 50+ do codziennej pielęgnacji. Przeznaczony do leczenia silnych przebarwień i zmian pojedynczych. Złożony mechanizm działania preparatu bazuje na odpowiednim połączeniu połączeniu trzech składników aktywnych, które zapewnia stopniowe hamowanie syntezy melaniny, prowadząc do wyrównania kolorytu skóry oraz przeciwdziała powstawaniu nowych zmian przebarwieniowych. Zastosowany kwas ferulowy opóźnia procesy starzenia się skóry i zmniejsza tendencję do powstawania nowych przebarwień.

Stosując regularnie kosmetyki na przebarwienia możesz liczyć na zmniejszenie widoczności płytko położonych zmian pigmentacyjnych. Większe, położone głębiej mogą wymagać bardziej inwazyjnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych lub lekarskich. Jednak nawet w tym przypadku, jeden zabieg może nie przynieść oczekiwanych rezultatów i może wymagać powtórzenia.

I najważniejsze – wychodząc z domu pamiętaj o zabezpieczeniu skóry przed promieniami UV.

Źródło: mat. dermakrem.pl