Zapraszamy na nasz cotygodniowy, subiektywny wybór najciekawszych wydarzeń nadchodzącego weekendu.

F45 Track Warsaw, 22 sierpnia, sobota, godz. 9.00

F45 to obecnie najlepszy trening funkcjonalny na świecie. Ogólnoświatowy ośrodek treningu funkcjonalnego F45 (wspierany przez Marka Whalberga) organizuje w najbliższy weekend plenerowe szkolenie na Polu Mokotowskim prowadzone przez 2 profesjonalnych trenerów światowej klasy!
Gotowy na 45 minut pompowania adrenaliny w słońcu Warszawy?
Start o godzinie 9:00 na trawnikach Pola Mokotowskiego. F45 Track to mix ćwiczeń zespołowych, ćwiczeń obciążeniowych aż po ćwiczenia kardio.
A może zdjęcie, zanim się spocisz? Przybądź na miejsce 15 minut przed rozpoczęciem zajęć a zrobimy Ci kilka zdjęć przedtreningowych.
Przyjdź w czymś wygodnym do treningu i  nie zapomnij o zabraniu ręcznika i wody. Przede wszystkim zabierz dobry humor!
Chcesz się zarejestrować? Liczba miejsc jest ograniczona, więc udaj się tutaj, zanim wszystko zostanie zarezerwowane.
https://app.glofox.com/portal/#/branch/5e0dc35c500e8f0a2b09af8f/classes-list-view

Źródło: FB organizatora

 

Zmysłowy Wrocław – spacer z degustacją, 22 sierpnia, sobota, godz. 16.00

Zapraszamy na zwiedzanie Wrocławia z licencjonowanym przewodnikiem “Zmysłowy Wrocław” – najpiękniejsze miejsca Starego Miasta i degustacja słynnego likieru Luisa Galewskyego “Breslauer Dom” wytwarzanego we Wrocławiu już od 100 lat! Na zakończenie degustacja wrocławskiej “Legnickiej Bomby”. Sobota, o g. 16.00. Miejsce startu: Rynek, Stary Ratusz, pod Niedźwiadkiem Malajskim.
Źródło: FB Przewodnik po Wrocławiu

 

Szlakiem „Lalki” Bolesława Prusa, 23 sierpnia, niedziela, godz. 10.00

Warszawa 2 połowy XIX w. przedstawiona w “Lalce” Bolesława Prusa, to obraz miasta, jakiego już nie ma, a które niewątpliwie możemy odnaleźć w kamienicach, zaułkach i kościołach. Podczas wycieczki wyruszymy w poszukiwaniu tych śladów.

Zaczniemy od Pomnika Mikołaja Kopernika, w pobliżu którego bez wątpienia znajdowało się mieszkanie Wokulskiego, a nieco dalej jego sklep i mieszkanie Rzeckiego. Zajrzymy do kościoła św. Krzyża, gdzie odbywały się msze zamówione przez baronową Krzeszowską w intencji opamiętania męża. W ślad za Wokulskim zajrzymy w zaułki Powiśla, a schodząc ulicą Karową do Wiaduktu Markiewicza  sprawdzimy, jak bardzo miasto się zmieniło. Następnie przejdziemy pod Hotel Europejski, miejsce balu z okazji otwarcia nowego sklepu, a potem na Plac Teatralny. To tutaj Wokulski po raz pierwszy zobaczył piękną Izabelę Łęcką. Stąd wyruszymy na ulicę Miodową, do Pałacu Paca, miejsca rozprawy o lalkę i licytacji kamienicy Łęckich oraz do kościoła Kapucynów. To oczywiście tutaj pan Łęcki modlił się o jak najwyższą kwotę za kamienicę, a baronowa Krzeszowska, która chciała ją kupić, o to, aby cena była jak najniższa.

Wycieczkę zakończymy na Podwalu, gdzie z pewnością znajdował się pierwszy sklep starego Mincera, gdzie zawodu subiekta uczył się mały Ignaś Rzecki. Zbiórka o godz. 10.00 przy Pomnik Mikołaja Kopernika
Źródło: Fundacja Indygo

Zaproszenie na unikalną wystawę w Muzeum Etnograficznym

22 sierpnia 2020 r. Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie otwiera wystawę „Nad Wisłą, na Urzeczu”. Wystawa przede wszystkim opowiada o nadwiślańskim Urzeczu, zanikającym mikroregionie etnograficznym, o którym mieszkańcy Warszawy rzadko kiedy słyszeli. Opowieść o tym miejscu widziana jest z perspektywy pamięci i zbiorów jego współczesnych mieszkańców. Więcej o wystawie piszemy tutaj. Dzięki uprzejmości organizatora publikujemy też kilka unikatowych zdjęć z tej wystawy.

 

Photos / pixabay