Google jeszcze bardziej ułatwi Ci życie i przygotuje dla Ciebie specjalną rekomendację. Jeśli wybierasz się do restauracji wcześniej, możesz sprawdzić jej lokalizację oraz alternatywne możliwości dojazdu. Szybko możesz obejrzeć, jak prezentuje się wnętrze lokalu oraz przeczytać recenzje. Teraz Mapy Google pomogą  Ci też w dokonaniu wyboru… najsmaczniejszego dania. Nowa funkcja “Popularne dania” będzie dostępna już za kilka dni.

Najsmaczniejsze potrawy z restauracji z całego świata

Niezależnie od tego, czy masz ochotę na kartacze na Podlasiu, czy wolisz spróbować lokalnej kuchni w stolicy Wielkiej Brytanii – teraz w zakładce „menu” na Mapach Google znajdziecie najpopularniejsze pozycje z karty menu restauracji, do której planujesz się wybrać.  Celem implementacji nowej funkcji jest ułatwienie Ci decyzji związanej z zamówieniem.

Nowa funkcja “Popularnych dań” jest oparta na algorytmie uczenia maszynowego, który dopasowuje udostępniane przez użytkowników Map nazwy wraz z odpowiednimi zdjęciami i recenzjami, dzięki temu otrzymujesz dostęp do najpopularniejszych potraw z prawie każdej restauracji na świecie, na wyciągnięcie ręki! Wystarczy otworzyć zakładkę wybranego miejsca na Mapach Google i znaleźć “Popularne dania” w karcie Informacje.

Zgłodniałeś? Teraz możecie zanurzyć się w zakładce “menu” i przejrzeć wszystkie najchętniej zamawiane i oceniane posiłki z całego świata. Kiedy klikniesz wybraną potrawę, będziesz mógł też przejrzeć jej recenzje i zdjęcia. Jesteś w innym kraju i nie rozumiesz opisów w karcie dań? Mapy przetłumaczą je dla Ciebie!

Implementacja funkcji jest możliwa, dzięki wkładowi użytkowników z całego świata. Jeśli więc chcesz się im jakoś odwdzięczyć, po prostu zrób zdjęcie swojego posiłku (zanim go zjesz!) i dodaj jego nazwę, aby inni też wiedzieli, co dobrego znajdą w menu.

Od wskazówek dojazdu, do pomocy w znalezieniu popularnej potrawy…

Mapy Google chcą towarzyszyć Ci w kulinarnych doświadczeniach od początku do końca. Wszystkie dostępne na Mapach Google narzędzia stają się jeszcze bardziej pomocne, gdy podróżujesz. Dzięki przeprojektowanej karcie Odkrywaj, w łatwy sposób dowiesz się, co można w danym miejscu zwiedzić lub odwiedzić. Natomiast funkcja planowania grup ułatwia Ci umawianie się z przyjaciółmi i rodziną. Teraz dzięki Popularnym potrawom, będziesz też wiedział, co warto zjeść.

Czy Twoim zdaniem to przydatna funkcja?

W ciągu kilku najbliższych dni Popularne dania będą dostępne na Mapach Google na urządzeniach z systemem Android na całym świecie. W nadchodzących miesiącach będą także udostępniane użytkownikom systemu iOS. Funkcja będzie darmowa.

photo: Centrum prasowe Google