Od 21 grudnia TVN24, jeden z najchętniej oglądanych kanałów informacyjnych w kraju, udostępniony szerszej widowni. TVN Grupa Discovery tłumaczy swoją decyzję “ogromnym zainteresowaniem widzów” oraz aktualną sytuacją w kraju i na świecie. Sprawdź, gdzie możesz oglądać kanał TVN24 bez dodatkowych opłat.

TVN 24 udostępniony w telewizji naziemnej

Sprawa “lex TVN” mocno wstrząsnęła opinią publiczną. Ogromne emocje budzi walka o niezależność i wolność mediów. Od wtorku 21 grudnia do końca stycznia 2022 r. dostęp do kanału TVN24 otrzymali użytkownicy wszystkich pakietów płatnych Player. Warto zaznaczyć, że dostęp jest całkowicie darmowy. Ponadto operatorzy telewizji kablowo-satelitarnej mają możliwość dodatkowego, czasowego włączenia kanału abonentom pakietów płatnych. Tych, w których kanał TVN24 dotychczas nie był dostępny. Wybrane audycje TVN24 z pasma „Wstajesz i wiesz” tymczasowo udostępniono w bezpłatnym kanale TTV. Od poniedziałku do piątku między 5:55 a 10:00 rano, natomiast w weekendy między 7:00 a 9:00 rano. Tym samym operatorzy platform satelitarnych (Canal+, Polsat Box, Orange) oraz sieci kablowych (m.in. Vectra, Multimedia Polska, UPC Polska) mają możliwość czasowego zaoferowania TVN24 w najtańszych pakietach bez dodatkowych opłat. Najtańszy pakiet Player (z reklamami) kosztuje 8 zł miesięcznie. Jest w nim dostępny kanał TVN24.

lexTVN ponownie w Sejmie

W piątek posłowie ponownie przyjęli ustawę lex TVN, tym samym odrzucając weto Senatu. Teraz ustawa ma trafić na biurko Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, który ma prawo ją podpisać bądź przesłać do Trybunału. Kilka godzin. po wydarzeniach w Semie, TVN Grupa Discovery opublikowała oświadczenie. Tekst oświadczenia możecie przeczytać poniżej:
W Sejmie doszło do bezprecedensowego zamachu na wolne media.
To działanie wymierzone w największego i najważniejszego polskiego sojusznika, bo to na Stanach Zjednoczonych opiera się polskie bezpieczeństwo i duża część polskiej gospodarki. TVN Grupa Discovery i Discovery Inc. są zdeterminowane do obrony swoich inwestycji w Polsce i użyją wszystkich środków prawnych, by misja naszych mediów w Polsce była kontynuowana. Ufamy, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje Lex TVN, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TVN.pl (@tvn.pl)

W odpowiedzi na ogromne poruszenie wśród opinii publicznej, nadawca opublikował stronę, na której każdy może podpisać się pod sprzeciwem wobec ataku na niezależność mediów. “Apel w obronie TVN” możesz podpisać tutaj. Jak podaje branżowy serwis Wirtualne Media, zasięg techniczny TVN24 wynosi obecnie 62 proc., a TTV dociera do 99 proc. gospodarstw domowych w Polsce.

Photo by Pinho . on Unsplash