Na mapie Warszawy mamy nową atrakcję turystyczną! Co więcej, jedyną taką w Europie. Około 200 metrów nad ziemią znajduje się Skyfall Warsaw, czyli ruchoma platforma z przeszklonym tarasem widokowym. Ekstremalne przeżycia, zapierający dech w piersiach widok oraz solidna dawka adrenaliny murowane!

Skyfall Warsaw taras widokowy na szczycie wieżowca

Najnowsza atrakcja turystyczna znajduje się na 46. piętrze Warsaw UNIT nowo wybudowanego, nowoczesnego wieżowca znajdującego się przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Skyfall Warsaw to przeszklona ruchoma platforma, która wychyla się na zewnątrz budynku o… 15 stopni! Pobyt na tarasie widokowym to przede wszystkim niesamowity widok na Warszawę i bez wątpienia niepowtarzalne wrażenia.

Z tarasu widokowego roztacza się oszałamiający widok na tętniącą życiem centralną dzielnicę Warszawy. Sercem obiektu jest 4-osobowy szklany taras znajdujący się na wysokości prawie 200 metrów. Skyfall Warsaw to jedyna tego typu atrakcja w Europie, podobne można spotkać tylko za granicą. W budynku Willis Tower w Chicago na 103. piętrze znajduje się Skydeck ze szklaną podłogą.

W Skyfall Warsaw znajdzie się także bar, w którym – jak czytamy na stronie – odwiedzający znajdą aromatyczną kawę, autorskie drinki, alkohole klasy premium i wyśmienite menu.

Najwyższy szklany taras w Europie

Skyfall Warsaw szklany taras nad Warszawą
mat. prasowe Skyfall Warsaw
Skyfall Warsaw taras widokowy na 46. piętrze w Warszawie
biuro prasowe Ghelmaco
Skyfall Warsaw szklany taras nad Warszawą
mat. prasowe Skyfall Warsaw
Skyfall Warsaw ruchomy taras widokowy nad Warszawą
mat. prasowe Skyfall Warsaw

Jednocześnie na tarasie będą mogły przebywać cztery osoby przez maksymalnie dwie godziny. Wejście na taras znajduje się w rogu budynku, od strony ul. Prostej, a na szczyt można wjechać szybką windą. Natomiast podróż ta zajmuje około pół minuty.

Nie możemy doczekać się wizyty w Skyfall Warsaw chociaż daty oficjalnego otwarcia oraz cen biletów wstępu wciąż oficjalnie nie podano. W sieci trafiłyśmy na informację, że bilety będą kosztowały kilkadziesiąt złotych. Biorąc pod uwagę, że wstęp na szklany taras w Chicago to wydatek ponad kilkuset złotych, to cena za wstęp na jedyną taką atrakcję w Europie, wydaje się być niska. Na stronie czytamy, że otwarcie nastąpi wkrótce. Podobne wrażenia pamiętamy ze szklanego tarasu widokowego na Maderze.

Na stronie internetowej skyfallwarsaw.com możecie zobaczyć film, na którym obejrzycie taras widokowy z bliska.

Wieżowiec Warsaw UNIT 

Warsaw UNIT jest zlokalizowany przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, w dzielnicy Wola. Deweloperem jest Ghelamco. Wieżowiec ma 200 m wysokości, a wraz z zapleczem technicznym, które zaprojektowano na dachu budynku – 202 m. Jego architektura to nawiązanie do modernistycznego dziedzictwa stolicy. Podium zdobi niezwykła fasada tzw. “smocza skóra”, czyli tysiące płytek przypominających łuski, które reagują na każdy podmuch wiatru. Co więcej, fragment ten jest też efektownie podświetlony.

Warsaw Unit oferuje 57 tys. m kw. powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wieżowiec znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra „Rondo Daszyńskiego”. Największym najemcą Warsaw UNIT jest Warta, jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Polsce, która zajęła 13 pięter na szczycie wieżowca. Umowa została podpisana na 10 lat.

_________

źródło: Ghelamco

 

agencja marketingowa