InstaStories lub inaczej relacje to materiały dostępne na Instagramie, bądź na Facebooku przez 24 godziny. Użytkownicy mediów społecznościowych uwielbiają Stories, dlatego warto je udostępniać. Dzięki systematycznemu tworzeniu tych krótkich materiałów, możemy wzmacniać relacje z odbiorcami, angażować oraz docierać do potencjalnie nowych obserwatorów.

Instagram – najlepsze aplikacje do stories

Wybrałyśmy dla Was pięć najfajniejszych aplikacji, które z pewnością ożywią Wasze relacje w mediach społecznościowych oraz pozwolą kreatywnie podejść do budowania zaangażowania wśród fanów. Kilka słów o każdej z wybranych aplikacji znajdziecie w artykule. Aplikacje służą do tworzenia InstaStories na Instagramie, ale można je udostępniać również na Facebooku, dzięki połączeniu kont.

AGENCJA SOCIAL MEDIA COPYWRITING DIGITAL MARKETING INSTAGRAM

Mojo

To bardziej profesjonalna wersja popularnej aplikacji Unfold, która zdominowała tworzenie storiesków w 2018 roku. Mojo pozwala sprytnie połączyć słowo, video i zdjęcia i dzięki temu tworzyć estetyczne, animowane materiały. Stylistyka szablonów rozciąga się od minimalizmu do barokowego przepychu, więc z powodzeniem każdy znajdzie coś dla siebie.

Hyperlapse

Aplikacja twórców Instagrama służy do tworzenia filmów w technice poklatkowej. Statyw jest zbędny, ponieważ dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów, aplikacja pozwala zachować stabilność podczas nagrywania “z ręki”. Dodatkowo efekty proponowane w aplikacji pozwolą stworzyć naprawdę wyjątkowe i ciekawe relacje.

Storyluxe

Eleganckie i stylowe szablony pozwolą zbudować ciekawą narrację na profilu na Imstagramie. Ich wybór jest przeogromny. Budowanie ciekawej narracji wizualnie dopasowanej do Twojego konta w social mediach, jest po prostu świetną zabawą. Najfajniejsze jest to, że storiesy możemy urozmaicać, nakładając na zdjęcia filtry oraz zmieniając tła czy kolory.

GIF Maker

Kto nie lubi gifów łapka w górę?  Wszyscy je kochamy. Dobrze skomponowany GIF pozwoli wyrazić więcej niż tysiąc słów. GIF Maker to aplikacja, która pozwoli Wam stworzyć fantastyczne animacje.

Huji

Aplikacja pozwala wykonać zdjęcie, które wygląda jak fotografia analogowa. Z boku dodaje datę oraz efekt flary. Niestety, nie da się przewidzieć, jak będzie wyglądało ujęcie wykonane z jej pomocą, ponieważ każde będzie niepowtarzalne. Zupełnie tak, jak kiedyś, gdy na wakacje zabieraliśmy kliszę na 36 klatek.

Mamy nadzieję, że wymienione aplikacje przydadzą się Wam, choć może już je znacie i używacie. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, która z nich jest Waszą ulubioną?

photo: Photo by Georgia de Lotz on Unsplash