Marka Jusee jako pierwsza polska marka otrzymała międzynarodowy certyfikat Leaping Bunny. Wegańskie kosmetyki do makijażu są pierwszymi produktami z Polski, które mogą pochwalić się tym prestiżowym znakiem.

Uznany na arenie międzynarodowej certyfikat Leaping Bunny przyznaje organizacja Cruelty Free International. Prowadzi ona złożony program weryfikujący przede wszystkim to, czy pojedyncze składniki każdego z produktu danej marki powstawały z wykluczeniem testów na zwierzętach. Drugi warunek to fakt, że produkty nie są oferowane w krajach, w których testy te są wciąż jeszcze wymagane. Jest to warunek obligatoryjny do otrzymania pozytywnej decyzji Cruelty Free International i przyznania certyfikatu Leaping Bunny.

Firmy starające się o certyfikat muszą udzielić zgody na niezależne audyty, które mogą odbyć się w dowolnym czasie. Otrzymanie certyfikatu Leaping Bunny świadczy o tym, że marka spełnia najwyższe standardy etyczne na każdym etapie łańcucha dostaw.

leaping bunny jusee

Dowód na etyczne podejście do biznesu

Jesteśmy młodą, dynamicznie rozwijającą się marką z globalnymi ambicjami. Na swoim pokładzie mamy solidny fundament – ekspertów na światowym poziomie. Wspólnie chcemy tworzyć świadomy oraz wolny od okrucieństwa świat makijażu. Praca nad formułami produktów wymagała ogromnej dyscypliny, skrupulatności i setek godzin pracy. Jestem dumna, że produkty Jusee zostały stworzone z pełną starannością o każdy składnik. Sam proces produkcyjny był nadzorowany na każdym etapie wytwarzania produktu. Przyznany certyfikat Leaping Bunny to dowód na etyczne i spójne z wartościami marki podejście do biznesu – mówi Agnieszka Wesołowska, Co-owner, CEO & Brand Director Jusee Cosmetics .

Wysoka jakość jako wartość marki

Wysoka jakość produktów od samego początku miała iść ramię w ramię z wartościami marki. Jusee założyła certyfikację swoich kosmetyków międzynarodowym znakiem Leaping Bunny już na etapie prac koncepcyjnych powstawania produktów.

Praca nad uzyskaniem certyfikatu Cruelty Free International wymagała zaangażowania i otwartości nie tylko po naszej stronie, ale i po stronie producentów, dystrybutorów oraz dostawców surowców. Cały proces rozpoczął się już na pierwszym etapie – opracowania koncepcji produktu. To istotna kwestia, która definiowała konkretny zakres możliwych do wykorzystania w produkcji surowców i współpracy ściśle określonych kooperantów. Przede wszystkim z uwagi na transparentność i przekazanie niezbędnych do kontroli, często wrażliwych danych. Każdy składnik produktu skrupulatnie oraz szczegółowo zweryfikowano pod kątem pochodzenia i powstawania w całym łańcuchu dostaw. Leaping Bunny to ogromne wyróżnienie i potwierdzenie jakości naszych kosmetyków. Dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji i determinacji dołączyliśmy do elitarnego grona marek z tym certyfikatem i to napawa mnie ogromną dumą. Wiem, że będzie on doceniony przez naszych odbiorców i branżę nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej – podkreśla Olga Zajączkowska, Director of Product Development Jusee Cosmetics

Kosmetyki dla świadomych klientów

Marka Jusee jako pierwsza wprowadziła na rynek polski segment kosmetyków “premium mainstream”. Powstała z myślą o potrzebach najbardziej wymagających i świadomych konsumentów. Jej twórczynie z wyjątkową skrupulatnością dobierają dostawców oraz selekcjonują składy tak, aby formuły kosmetyków Jusee były całkowicie cruelty-free. Marka ma już na swoim koncie międzynarodowy certyfikat European Vegetarian Union (V-Label). Teraz natomiast może pochwalić się, że jako pierwsza polska marka otrzymała certyfikat Leaping Bunny.

Jestem bardzo dumna z zespołu tworzącego produkty, że przy swojej pracy konsekwentnie i bezkompromisowo bronił podstaw filozofii Jusee, która zakłada piękno bez okrucieństwa. Certyfikat Leaping Bunny to duży sukces nie tylko dla nas jako marki, ale także dla całej polskiej branży kosmetycznej – dodaje Julia Wieniawa, Co-owner & Creative Director Jusee Cosmetics.

Jusee łączy przede wszystkim mądrość i właściwości natury z nowinkami technologicznymi w przyjaznych dla skóry, prostych w użyciu, wegańskich kosmetykach. Naturalne oleje, woski i masła, o które wzbogacone są kosmetyki podkreślają prawdziwe piękno. Jednocześnie wszystkie kosmetyki Jusee zawierają wysokiej jakości składniki pielęgnacyjne. Multifunkcyjność produktów sprawia, że w makijażu możemy poczuć się nie tylko pięknie, ale także komfortowo. Podziękuje nam za to nasza skóra.

 

Źródło: mat. prasowe