Wielu z nas czerpie radość z momentów, w których zima przynosi nieco białego puchu i tworzy na naszych szybach magiczne wzory. Inni czekają na dzień, który będą mogli uznać za wiosnę lub chociaż za wiosenne przebudzenie.

Niezależnie od tego, jaki jest Twój stosunek do zimowej pory, do swojego domu już teraz możesz zaprosić klimat wiosny. Nic tak nie dodaje energii, jak wiosenne elementy wokół nas. Tęsknimy za wiosną, więc okażmy to zapraszając ją na razie tylko do naszych wnętrz. Wystarczy, że chłodne, srebrne i białe dekoracje połączymy z pełnymi życia motywami kwiatowych pąków. Zaproś wiosnę do domu!

wiosenne
fot. home&you

Przygarnij hiacynta

W sprzedaży pojawiają się powoli wiosenne kwiaty cebulowe w pierwszych stadiach rozkwitu. Możemy ustawić w naszym otoczeniu doniczki z hiacyntami, narcyzami i żonkilami. Warto też przyjrzeć się naszym dodatkom dekoracyjnym. Zastąp bożonarodzeniowe serwetki, narzuty, kubki i filiżanki używane na co dzień, poduszki czy świeczniki bardziej wiosennymi, zawierającymi kwiatowe dekoracje. Przyjrzyj się swoim kwiatom doniczkowym. Nie jest to jeszcze dobra pora na przesadzanie do nowych doniczek. Warto jednak zwrócić uwagę, czy zbyt ciepłe i suche powietrze im nie zaszkodziło. Może wymagają dodatkowego podlania lub zroszenia?

wiosenne
fot. home&you

Zaproś wiosnę

Gdy lśniące powierzchnie i zdobione kryształkami dodatki spotykają się z wdzięcznymi motywami płatków róż, magnolii i piwonii, w efekcie dom zmienia się w szykowny i pełny uroku przyjemny zakątek. Lustrzane elementy, mieniące się niczym poranny szron, mogą zostać elegancką bazą, którą gdzieniegdzie uzupełniają akcenty zmysłowego fioletu. Jeśli lubisz łączyć elegancję z romantyczną nutą i domowym ciepłem, fuzja srebrzystych dekoracji z kwiatowymi wzorami jest właśnie dla Ciebie!

sypialnia
fot. home&you

Elegancko i przytulnie

Wiosenną atmosferę możesz stworzyć nie tylko używając domowych tekstyliów z dużymi, pełnymi kolorów motywami. Równie dobrym pomysłem będzie udekorowanie mieszkania praktycznymi artykułami, takimi jak elementy zastawy stołowej – z delikatnym wzorem wiosennych kwiatów. Nie zapomnij jednak o zachowaniu balansu! By mieszkanie stało się wyjątkowo eleganckie, pamiętaj o bazie – lustrach, świeczkach, wazonach czy figurkach w kolorze srebra, z uroczymi drobinkami mieniących się w świetle kryształków. A także o dobrej muzyce i wciągającej książce. Dzięki nim dotrwamy do wiosny 🙂

wiosenne
fot. home&you

Źródło: mat. prasowe home&you

Fot. gł. Jill Wellington / Pixabay