Z okazji Mikołajek, z myślą o najmłodszych widzach, Teatr Polski udostępnia online rejestrację wideo spektaklu Pinokio Carlo Collodiego w reżyserii Jarosława Kiliana.

Spektakl Pinokio można obejrzeć online w dniu 6 grudnia, od 8.00 do 23.00. Nagranie spektaklu dostępne będzie z tłumaczeniem na język migowy.

Jeden z najbardziej żywotnych utworów literatury dziecięcej – Pinokio Carla Collodiego, w klasycznej i widowiskowej inscenizacji na Dużej Scenie Teatru Polskiego, w reż. Jarosława Kiliana. W tytułową rolę wciela się Piotr Bajtlik. Niesamowitym przygodom Pinokia towarzyszy muzyka Grzegorza Turnaua oraz barwna scenografia Jarosława Kiliana.

Pinokio to jeden z najsłynniejszych utworów, zaliczanych do kanonu klasyki literatury dziecięcej. Powieść Carla Collodiego ukazywała się w odcinkach w latach 1881-1883. Postać Pinokia jest (obok Piotrusia Pana) archetypem postaci dziecięcej we współczesnej kulturze. Niezwykłą żywotność treści utworu potwierdza przede wszystkim niezliczona ilość kontynuacji, wariacji i adaptacji scenicznych oraz filmowych.

Jarosław Kilian bawi się znaną opowieścią i szuka w niej przede wszystkim uniwersalnego przesłania dla dzieci w każdym wieku. Niewdzięcznik, łobuziak, leń Pinokio jest cudownie zabawny i tragiczny w swoich zmaganiach z własną naturą. Stara się przede wszystkim być dobrym. Najmłodsi widzowie odnajdą w Pinokiu znaną opowieść o akceptacji siebie, a także o ciekawości świata, służącej nieskrępowanemu wychowaniu. Starsi widzowie mają okazję przypomnieć sobie raz jeszcze jedną z najpiękniejszych historii przede wszystkim o sensie zdobywania życiowego doświadczenia.

W obsadzie spektaklu m.in.: Piotr Bajtlik, Lidia Sadowa, Maksymilian Rogacki, Szymon Kuśmider, Marcin Jędrzejewski, Dominik Łoś, Izabella Bukowska-Chądzyńska, Marta Alaborska i Marta Kurzak.

⏲️ Czas trwania: 2 godz. 5 min.

Sprzedaż biletów online w cenie 10 zł do 6 grudnia, godz. 20.00.

 

Źródło: Teatr Polski