W ostatnich dniach maja odbył się Kongres Rynku FMCG 2019. Podczas uroczystej gali zostały wręczone statuetki dla najlepszych sieci drogeryjnych, jak i indywidualnych drogerii. Został również wybrany Najlepszy Dystrybutor Kosmetyków. Dowiedz się, kto zasłużył na nagrody.

28 maja br. podczas 12 Kongresu Rynku FMCG odbyła się 9 już edycja konkursu Drogeria Roku. Jury składało się z 22 specjalistów z branży kosmetycznej. Do konkursu zgłosiło się ponad 60 drogerii o różnych powierzchniach. Najmniejsze mają 50 mkw., a największe nawet 600 mkw. Głównymi kryteriami wyboru laureatów był ogólny wygląd sklepu, czystość, zachowanie obsługi oraz udogodnienia dla klientów. Mając taką wiedzę redakcja „Wiadomości Kosmetycznych” wybrała finałową szesnastkę. Sieci drogeryjne rywalizowały ze sobą w 9 kategoriach.

Poniżej prezentuję zwycięzców konkursu Drogeria Roku 2019:

Drogeria małego formatu

Zwycięzca Endorphine, Bytom, CH Agora ma zaledwie 55 mkw, jednak pełna jest kosmetyków polskich marek. Na jej półkach znajdziemy również niszowe kosmetyki rosyjskie oraz koreańskie. Wystrój drogerii jest przyjazny i jasny. Wyspy z promocjami są wystawione w przemyślany sposób, a personel uwielbia kosmetyczne nowinki. W drogerii Endorphine znajdziesz też wiele kosmetyków naturalnych.

Drogeria średniego formatu

Zwycięzca Kontigo, Warszawa, CH Wola Park przyciąga uwagę kolorami oraz schludnym wyeksponowaniem produktów. Ma bogatą strefę do testowania kosmetyków. Drogeria o powierzchni 116 mkw. często kusi promocjami. Sieć Kontigo można pochwalić za błyskawiczne wprowadzanie nowości oraz testery znajdujące się już przy wejściu.

Drogeria dużego formatu

Zwycięzca Hebe, Wrocław, CH Wroclavia to zdecydowanie największa i najnowocześniejsza drogeria tej sieci. Zajmuje powierzchnię 500 mkw. i jest wyposażona w monitory digital signage, na których na bieżąco wyświetlają się reklamy oraz informacje o nowościach i promocjach. Hebe we Wroclavii ma najbogatszy asortyment, w któwym znajdziesz zarówno produkty naturalne, jak i azjatyckie.

Najbardziej innowacyjny koncept drogeryjny – ROSSMANN
Najbardziej innowacyjny koncept drogeryjny – HEBE
Najciekawszy koncept franczyzowy – DP DROGERIE POLSKIE
Najlepsza drogeryjna sieć lokalna – DROGERIE NOEL
Najlepsza współpraca z dostawcami – HEBE
Najlepsza komunikacja z konsumentami – ROSSMANN
Najszybsze podążanie za trendami – HEBE
Najbardziej atrakcyjna wizualizacja – HEBE
Najlepsze połączenie zdrowia i urody – SUPER-PHARM
Najlepsza e-drogeria – ROSSMANN

Po raz pierwszy został również wybrany Najlepszy Dystrybutor Kosmetyków. Nagroda powędrowała do firmy SONIA z Rzeszowa.

Żródło: wiadomoscikosmetyczne.pl

Photo: unsplash.com