Las w słoiku to obecnie jeden z najpopularniejszych dodatków do mieszkania. Możemy go kupić lub zrobić samodzielnie. To także doskonały pomysł na prezent. Z pewnością ucieszy nie jedną obdarowaną osobę.

Czym jest las w słoiku?

Las w słoiku to nic innego jak miniaturka natury zamknięta w szklanym naczyniu. W dużych szklanych naczyniach stwarza się miniaturowe środowisko leśne. Umieszcza się w nich mchy, paprotki, sukulenty i różne inne małe roślinki. To świetne rozwiązanie dla kogoś, kto uwielbia naturę i chciałby mieć ją cały czas przy sobie.

 

Foto.pinterest

Gdzie go kupić?

Bez problemu taką kompozycję kupimy w większości kwiaciarni oraz w większych galeriach handlowych. Możemy również zamówić je przez internet, jest wiele sklepów zajmujących się sprzedażą lasu w słoiku na zamówienie….ale co byście powiedzieli na to, żeby samodzielnie stworzyć taką kompozycję?Wystarczy kupić większy lub mniejszy słój, parę gatunków roślinek, mech i kompozycja gotowa.

Jakie naczynie wybrać?

Może być to zwykły słoiczek, duży okrągły wazon albo jakieś inne szklane naczynie. Ważne jest aby wybrane przez Was naczynie było dopasowane do wielkości roślinek. Nie może być ani za małe i ani za ciasne. Roślinki powinny mieć trochę przestrzeni, aby dobrze się rozwijały i pięknie prezentowały.

 

Foto.pinterest

 

Foto.pinterest

Jakie roślinki umieścić w słoiczku?

Tworząc samodzielnie las w słoiku powinniśmy przede wszystkim umiejętnie dobrać roślinki. Sprawdzić, które lubią wilgoć, a które preferują suche lub umiarkowane powietrze. Jest to najważniejsza kwestia podczas tworzenia kompozycji, ponieważ nie chcielibyśmy, żeby nasze roślinki zaraz trafiły do kosza.

Słoik zamknięty czy otwarty?

Możemy stworzyć i jeden i drugi. Przy czym w słoiku otwartymproponujemy umieścić sukulenty na przykład aloes czy kaktusy, ponieważ stworzymy wtedy tropikalny słoik. Zamiast dekoracji mchu powinniśmy użyć kamyczków. Pamiętajcie, że sukulenty nie lubią wilgotności, dlatego słoik powinien być cały czas otwarty. Natomiast jeśli zdecydujemy się na słoik zamkniętyodpowiednią roślinką, którą powinniśmy w nim umieścić będzie na przykład storczyk. Jest to kwiat lubiący wilgoć więc takie szklane, zamknięte pomieszczenie będzie mu służyć.

 

Foto.pinterest

 

Foto.pinterest

Las w słoiku to piękna dekoracja naszego mieszkania oraz fantastyczny pomysł na prezent na każdą okazję.