Suknia, buty, bukiet – to 3 najważniejsze elementy garderoby Panny Młodej w dniu ślubu. Czy na coś jeszcze powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Otóż tak – są to dłonie, które bardzo często fotografowane są podczas uroczystości. Pielęgnacja dłoni i paznokci jest również ważna, nie tylko przed ślubem ale i na co dzień. Na zadbanych dłoniach, każdy manicure będzie wyglądał pięknie.

Jaki zrobić manicure – hybrydowy czy żelowy?

Jeśli Twoje paznokcie są krótkie i mają tendencję do łamania się, proponowałam wybrać w tym przypadku manicure żelowy. Żel sprawi, że Twoje paznokcie staną się bardzo twarde i mocne. Stylistka paznokci uformuje taki kształt, jaki będziesz chciała – migdałki, owalny czy kwadratowy. Poradzi sobie także z przedłużeniem paznokci – nie musisz się więc martwić, że Twoje paznokcie będą za krótkie albo, że nie zdążysz ich zapuścić, aby były piękne i długie w dniu ślubu.

Natomiast jeśli jesteś tą szczęściarą i masz swoje, piękne i mocne paznokcie wybierz na ten dzień manicure hybrydowy. Wystarczy pozbyć się tylko skórek, nadać odpowiedni kształt paznokci i pięknie je umalować.

Jaki zrobić kształt paznokci w dniu ślubu?

Tego dnia paznokcie powinny prezentować się równie efektownie jak cała garderoba Panny Młodej.

Paznokcie zaokrąglone – wystarczy lekko spiłować brzegi paznokcia oraz skrócić płytkę. Taki kształt paznokci sprawdza się u osób ze słabszymi paznokciami. Pasuje do pań o małych dłoniach.

Paznokcie migdałki – są bardzo podobne do paznokci owalnych, są bardziej smuklejsze oraz mniej zaokrąglone. Migdałki pięknie wydłużają dłonie i ładnie prezentują się przy długich paznokciach.

Paznokcie zaokrąglone kwadraty – na nich najładniej prezentuje się francuski manicure.

Jak pomalować paznokcie? – oto kilka naszych propozycji

Foto: pinterest.com
Foto: pinterest.com

Drogie Panie, nie tylko w tym dniu ważny jest manicure ale także i pedicure. Nie zapominajcie o swoich stopach, one także muszą dobrze się prezentować.

Foto: pinterest.com