Najgłębszy basen na świecie postaje w Polsce. Miłośnicy nurkowania będą mogli już wkrótce pływać na głębokości 45 metrów! To głębokość porównywalna z tą, na której leży Wielka Rafa Koralowa u wybrzeży Australii. Inwestor zapowiada, że otwarcie nastąpi już na jesieni 2019 roku.

Deep Spot najgłębszy basen na świecie w Polsce

Największy na świecie basen nurkowy o głębokości 45 metrów i pojemności 8000 metrów sześciennych, czyli 27 razy tyle, co w zwykłych 25-metrowych basenach, powstaje w Mszczonowie pod Warszawą. Budowa rozpoczęła się tuż obok zjazdu z S8 w Mszczonowie, więc niedaleko od gminnego kompleksu basenów z wodą termalną. Deep Spot to miejsce dedykowane początkującym, sportowcom, a także profesjonalnym nurkom.

W obiekcie znajdzie się szereg atrakcji dodatkowych, między innymi: podwodny tunel dla widzów, sale konferencyjne, szkoleniowe i pokoje hotelowe z widokiem  do wnętrza basenu. Inwestorzy obiecują, że Deep Spot będzie miejscem profesjonalnie dopasowany do potrzeb treningowych, dlatego będą mogli z niego korzystać profesjonalni nurkowie. Na głębokości 5 metrów zostanie wybudowany tunel, z którego będzie można podziwiać wyczyny nurków.

fot: flyspot.com/pl/deepspot/
Wizualizacja Deep Spot w Mszczonowie. fot: flyspot.com/pl/deepspot/

Mszczonów stolicą wodnej rozrywki

Warto zauważyć, że pobliżu Deep Spot budowany jest największy w Europie Środkowo-Wschodniej park wodny, więc lada chwila Mszczonów będzie stolicą wodnej rozrywki. W Suntago Park of Poland ma znaleźć się 30 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 3 kilometrów. Ponadto łaźnie termalne, baseny, kompleks spa, sauny, a na terenie ogrodu posadzonych zostanie 700 prawdziwych palm.

We Włoszech jest basen Y-40 głęboki na 40 metrów, a w Brukseli znajduje się Nemo (głębokość 33 metry). Warto zaznaczyć, że będziemy mogli poszczycić się najgłębszym basenem na świecie tylko przez półtora roku… W Liverpoolu trwa budowa Blue Abbys, który ma być gotowy na 2021 rok.

Inwestorem jest FLYSPOT, czyli miejsce “w którym grawitacja nie istnieje”. To park, w którym znajdują się  tunele aerodynamiczne oraz symulatory swobodnego spadania. Dotychczas wybudowano dwa Flyspoty: na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego i w Katowicach.