W świat profesjonalnych zabiegów fryzjerskich szturmem wtargnęła krioterapia włosa. Momentalnie okrzyknięta hitem regeneracji włosów. Chcesz wiedzieć, jak zabieg sprawdził się na blondzie? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

O krioterapii, jako skutecznej metodzie leczniczej z pewnością już słyszałaś/eś, ale najpewniej w kontekście ciała. Krioterapia jest metodą wykorzystywaną w medycynie, polegającą na schładzaniu części ciała niską temperaturą. Okazuje się jednak, że “kontrolowany” chłód przynosi zaskakujące ukojenie nawet włosom.

S.O.S. dla ekstremalnie zniszczonych włosów

Ostre słońce, zanieczyszczone powietrze i srogi mróz są szkodliwe dla fryzury, dlatego pielęgnacja włosów w tych okresach roku jest szczególnie ważna. W profesjonalnych salonach fryzjerskich właśnie odkryto brazylijski patent na zdrowe i piękne włosy oraz regenerujące właściwości ujemnej temperatury. Dobroczynna moc chłodu sprzyja włosom i pozwala odzyskać witalność i blask. 

Dla kogo jest krioterapia włosów?

Zabieg krioterapii włosów, czyli kompleksowej regeneracji, jest dedykowany niechlubnym posiadaczom matowych włosów, pozbawionych blasku, osłabionych i zniszczonych na skutek częstych zabiegów, a także narażonych na zanieczyszczone powietrze i promienie UV. Fryzjerzy polecają go bezpośrednio po zabiegach chemicznych takich jak: farbowanie, rozjaśnianie czy dekoloryzacja. Tzw. mroźna terapia pozwala odwrócić efekty tych negatywnych czynników, dzięki wtłoczeniu składników odżywczych w głąb struktury włosa za pomocą ujemnej temperatury.

Jak wygląda zabieg krioterapii włosów?

krioterapia włosówKuracja naprawcza rozpoczyna się myciem włosów specjalnym szamponem. Po osuszeniu ręcznikiem fryzjer dzieli włosy na sekcje, a następnie pasmo po paśmie nakłada specjalny kosmetyk regenerujący.

Za pomocą profesjonalnego urządzenia do krioterapii włosów kosmetyk zostaje bezpośrednio wtłaczany w łuskę włosa. Maszyna wygląda, jak prostownica, ale nie grzeje, a chłodzi! Gdy płytki „mrożącej prostownicy” są gotowe do zabiegu, osiągają temperaturę ok. -20 stopni Celsjusza. Co ciekawe jest na nich widoczny szron, który po każdym paśmie fryzjer przeciera miękką ściereczką. 

Po zabiegu włosy spłukuje się zimną wodą. To chyba najbardziej nieprzyjemny element całej wizyty, ale niewątpliwie korzystny dla włosa. Warto pamiętać, że przecież przy każdym myciu włosów powinniśmy spłukiwać je zimną wodą, która powoduje zamknięcie łusek włosa.

Zdrowe włosy i naturalny blask

Niesamowite, że po wykonanym zabiegu włosy są spłukiwane i bez użycia szamponu, odżywki czy maski z łatwością rozczesane. Po wysuszeniu efekt był widoczny od razu! Głębokie nawilżenie, sprężystość, jedwabista gładkość i przyjemny zapach!

Kosmetyki, które zostały wykorzystane przy zabiegu, zawierają m.in. kwas hialuronowy, jagody Acai oraz masło awokado. Jagody Acai to jeden z najsilniejszych antyoksydantów w przyrodzie pochodzący z lasów Amazonii, który jest składnikiem wszystkich linii kosmetyków Hair.Toxx, które zostały wykorzystane przy opisywanym zabiegu.

Krioterapia włosów opinia

Efekty krioterapii są zaskakujące i widoczne natychmiast. Włosy są wyraźnie odżywione, zregenerowane, lśniące i jedwabiście miękkie. Jednocześnie są mocniejsze i przyjemnie sypkie, więc łatwo je rozczesać. Co ważne i warto wspomnieć, dzięki zabiegowi można pozbyć się nieprzyjemnego elektryzowania włosów. W tym przypadku to się udało.

krioterapia włosów przed i poByć może zdjęcia, które widzisz, wydają Ci się nie mieć szokującej różnicy. Chociaż z pewnością blask na zdjęciu po prawej stronie dostrzeżesz od razu. Faktem jest, że włosy, które widzisz na zdjęciach, są na co dzień pielęgnowane przy pomocy profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich (Kemon) oraz regularnie poddawane zabiegom regeneracyjnym, takim jak np. botoks włosów.

Na zabieg krioterapii należy zarezerwować ok. 2 godzin. Warto, więc wziąć dobrą książkę, a w trakcie zabiegu zrelaksować się i odpocząć przy czytaniu. Efekt WOW jest rekompensatą kilku godzin spędzonych na fotelu!

O czym pamiętać po zabiegu?

Przede wszystkim należy pamiętać, że w trakcie zabiegu krioterapii stosuje się kosmetyki pozbawione silikonów, SLS-ów i szkodliwych parabenów. Podobnie, jak po keratynie, czyli zabiegu, podczas którego pod wpływem bardzo wysokiej temperatury wtłaczane jest białko, należy stosować odpowiednie kosmetyki. Niekonieczne dokładnie te same, które wykorzystano podczas zabiegu w salonie fryzjerskim – chociaż dobrze by było 🙂 – ale koniecznie te, które posiadają naturalny skład pozbawiony silikonów, siarczanów i olejów mineralnych.

Przedłużeniem efektu krioterapii jest odpowiednia pielęgnacja włosów na co dzień. Warto zapytać fryzjera, czy możesz kupić kosmetyk nawet w niewielkiej pojemności, aby móc stosować go w domu po zabiegu.

Otrzymałam olejek Hair Toxx z jagód Acai, który stosuję na włosy po umyciu. Olejek przyjemnie pachnie i utrzymuje niesamowity blask włosów. Zabieg mroźnej terapii włosa warto powtarzać, co 3-4 miesiące, by stale cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem włosów. 

Krioterapia włosów – cena? gdzie?

To doskonały sposób na regenerację włosów po zimie oraz po wakacjach, gdzie narażone na działanie czynników atmosferycznych, wyraźnie straciły zdrowy wygląd. Na polskim rynku jest już kilku dystrybutorów urządzeń, więc wiele nowoczesnych salonów fryzjerskich ma już krioterapię włosa w swojej ofercie.

Czas zabiegu, jak i jego cena zależą od długości włosów. Koszt wykonania krioterapii włosów zależy także od wyboru salonu, a nawet miasta, w którym wykonywana jest usługa. Koszt wykonania usługi na włosy, których długość widzisz na zdjęciach w artykule, to 350 złotych w Salonie u Anety w Piastowie k. Warszawy. Swoją drogą, jeśli mieszkacie w okolicach Warszawy, to #BetterSidePoleca z całego serca Wam ten salon!

Dla Czytelników naszej strony mamy super niespodziankę! Na hasło: “BETTER SIDE” w Salonie Fryzjerskim u Anety otrzymasz 15% zniżki na krioterapię włosa! Promocja obowiązuje tylko do 28.02.2022 r.

zniżka dla czytelników

Zainteresował Cię ten artykuł? Zobacz inne tematy, które wybraliśmy dla Ciebie:

Digital Marketing fotografia Magdalena Szmidt copywriting