Jak korzystać z osobistych historii w edukacji? Poznawanie biografii innych ludzi pozwala odkrywać fascynujące losy osób, które podziwiamy, ale także nadaje szerszą perspektywę, tak zwanej wielkiej historii. Dzięki biografiom możemy zbliżyć się do niej i zrozumieć, jaki wpływ miała na życie ludzi. W muzeum POLIN w Warszawie odbyła się interesująca konferencja edukacyjna pod inspirującym tytułem “Moc biografii. Jak korzystać z historii osobistych w edukacji”. Oto relacja z najciekawszych wykładów.

Konferencja edukacyjna w Muzeum POLIN

W dniach 13-20 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie odbyła się konferencja edukacyjna. Specjalnie z myślą o Was dotarliśmy i zebraliśmy najciekawsze nagrania oraz materiały, aby zainspirować Was, ale przede wszystkim zmotywować tych z Was, którzy w listopadowe wieczory, właśnie tego potrzebują. Wspólnie przyjrzyjmy się sile, która tkwi w biograficznych opowieściach, bo bez wątpienia może mieć ona ogromny wpływ na kształtowanie życiowych scenariuszy.

Muzeum POLIN może pochwalić się wyjątkowo szerokim wachlarzem różnorodnych wydarzeń, na które niewątpliwie warto zwrócić uwagę. Dodatkowo, warto pamiętać, że w każdy czwartek wstęp do muzeum jest bezpłatny. Warto, więc skorzystać z tej możliwości.

Inspirującą siła biografii

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego powodów fascynuje nas w życiu innych osób? Właśnie o tym podczas konferencji opowiedział prof. Marek Kaczmarzyk (Uniwersytet Śląski). Zachęcamy do wysłuchania poniższego nagrania oraz do zastanowienia się i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy najciekawsze historie pisze samo życie? A może to my jesteśmy jego architektami i sami tworzymy ten scenariusz?

Czy wszystko można opowiedzieć? Poniżej znajdziecie rozmowę prowadzoną przez Monikę Koszyńską z muzeum POLIN z Agatą Tuszyńską i Arturem Domosławskim.

W ramach konferencji edukacyjnej odbyły się premiery trzech pierwszych odcinków oraz rozmowy dotyczące cyklu “Historie osobiste”. Łącznie seria składa się z sześciu filmów edukacyjnych poświęconych postaciom ważnym dla historii i kultury polsko-żydowskiej. Film edukacyjny “Historie osobiste – Julian Tuwim i Zuzanna Ginczanka” obejrzycie poniżej.

Pozostałe inspirujące filmy, a także zdjęcia z wydarzenia obejrzycie na stronie muzeum POLIN. Polecamy!

______
źródło: mat. prasowe Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

agencja marketingowa