Muzeum Narodowe w Warszawie będzie otwarte ponownie dla zwiedzających od wtorku 2 lutego br. Placówka udostępnia wszystkie ekspozycje: stałe i czasowe.

Wielu z nas ucieszy ta wiadomość: Muzeum Narodowe w Warszawie znów otwarte dla zwiedzających! To jeden z pierwszych efektów luzowania obostrzeń związanych z pandemią.

Mamy nadzieję, że galerie i muzea będą teraz częściej odwiedzane niż galerie handlowe. Muzea będą nas kusić przede wszystkim wieloma udogodnieniami i nowymi ekspozycjami, nad którymi ich zespoły pracowały od jesieni. Warto zatem zwracać uwagę na komunikaty i informacje od poszczególnych placówek muzealnych. Jako pierwsze swoją ofertę zaprezentowało Muzeum Narodowe w Warszawie. W pierwszym tygodniu lutego wszystkie ekspozycje będzie można zwiedzić bezpłatnie!

Wszystkie wystawy stałe i czasowe będzie można zwiedzać codziennie, od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00–18.00. Na zwiedzających czeka przede wszystkim nowa Galeria Sztuki Starożytnej oraz wystawa czasowa Polska. Siła obrazu, wyjątkowo przedłużona do 21 lutego br.

Przez pierwszy tydzień, do niedzieli 7 lutego włącznie, wstęp na wszystkie wystawy czasowe, a także do galerii stałych MNW jest bezpłatny. O zasadach sanitarnych obowiązujących podczas zwiedzania Muzeum Muzeum poinformuje w przeddzień otwarcia w nowym regulaminie. W związku z przebudową muzealnej księgarni Muzeum informuje, że katalogi do wystaw będzie można zakupić jedynie w punkcie Informacji.

Na koniec tej informacji przypomnijmy, jakie galerie stałe i wystawy czasowe czekają w Muzeum Narodowym na  zwiedzających od wtorku 2 lutego:

Wystawa czasowa Polska. Siła obrazu

Galeria Sztuki Starożytnej

Galeria Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego

Galeria Sztuki Średniowiecznej, Galeria Sztuki Dawnej, Galeria Sztuki XIX Wieku i Galeria Wzornictwa Polskiego

Źródło: Muzeum Narodowe w Warszawie