Pracuj.pl, lider rynku cyfrowej rekrutacji w Polsce, uruchomił podcast Dobra robota. Seria internetowych spotkań z ekspertkami i praktykami HR opowiada o mądrym podejściu do kariery, a także jej roli w życiu.

Prowadzącą Dobrej roboty jest Justyna Mazur – czołowa polska podcasterka. Pierwsze odcinki podcastu dostępne są już między innymi na platformach YouTube, Spotify i Apple Podcasts.

Jak czuć się dobrze w pracy? Jak ją zmienić? Co zrobić, gdy jej nie mamy i jak sobie radzić, gdy mamy jej zbyt wiele? To tylko część pytań, na które odpowiedzi szukają goście podcastu Dobra robota. Audycję stworzył portal Pracuj.pl we współpracy z Justyną Mazur, czołową polską autorką podcastów. Odcinki emitowane są od połowy stycznia, premiery publikowane są w czwartki.

Wszystko o świecie pracy

Rozmowy dotyczą przede wszystkim planowania zmian i rozwoju kariery, trudności związanych z przebranżowieniem, budowania marki osobistej, wykonywania pracy zdalnej, a także powrotu do pracy po jej utracie. Gościem drugiej audycji, poświęconej przede wszystkim oswajaniu zawodowych lęków, była Edyta Zając – psycholożka, trenerka zawodowa i blogerka. W kolejnych odcinkach o świecie pracy opowiadają Janina Bąk (znana blogerka, autorka książek, statystyczka), Marika (wokalistka, dziennikarka radiowa) i Ula Zając-Pałdyna (ekspertka HR, rekruterka i trenerka).

podcast
Fot. Emma Matthews Digital Content ProductionUnsplash

Justyna Mazur należy do ścisłego grona najbardziej uznanych i popularnych twórców podcastów w Polsce. Jest laureatką dwóch nagród Best Stream Awards 2019 oraz absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu. Na co dzień jest autorką podcastów Pogadajmy o życiu. To projekt poświęcony różnym aspektom codzienności i współczesnego stylu życia. Inny jej projekt to Piąte: nie zabijaj – podcast poruszający tematykę true crime.

Jak przyznaje prowadząca Dobrej roboty, nowy projekt jest dla niej przede wszystkim okazją do zmierzenia się z nowymi, ciekawymi i ważnymi tematami.

Wsparcie dla zmian

Kiedy powstał pomysł tego podcastu czułam, że to będzie strzał w dziesiątkę. Sama po raz pierwszy w życiu pracuję na własny rachunek. Zajęło mi to niemal 15 lat różnych zawodowych przygód i porażek, przeplatanych okresami bezrobocia i poczucia bezradności. Zapewne gdyby ktoś wcześniej powiedział mi cokolwiek o rozwoju osobistym, planowaniu zmian, przebranżowieniu oraz emocjach, które towarzyszą bezrobociu, przeszłabym ten trudny czas łagodniej. I tak się teraz dzieje, że wraz z gośćmi wspieramy osoby w trudnych chwilach na ich ścieżce zawodowej. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak wartościowym projekcie i wspierać osoby, które potrzebują zmiany w życiu zawodowym. Dajemy im nie tylko wsparcie, ale i wskazówki jak to zrobić – mówi Justyna Mazur, prowadząca podcast Dobra robota.

Podcast dostępny jest na najpopularniejszych platformach podcastowych (m.in. Spotify i Apple Podcasts) oraz na YouTube.

Źródło: inf. prasowa

Fot. gł. William IvenUnsplash