Nawilżanie to uniwersalna podstawa pielęgnacji, niezależnie od rodzaju skóry czy pory roku. Dzięki dobrze nawilżonej skórze można zatrzymać na dłużej jej młody wygląd, a także odłożyć w czasie powstawanie zmarszczek.

Za właściwy poziom nawodnienia skóry odpowiada wiele czynników, takich jak odpowiednio zbilansowana dieta czy idealnie dobrana pielęgnacja. Nawilżona skóra wygląda zdrowo, młodo i promiennie. Warto o nią zadbać i wprowadzić kilka zmian czy rytuałów, które pomogą nam zadbać o jej nawilżanie. Sprawdź, jak zadbać o optymalny jego poziom bez wyrzeczeń!

Czym karmisz swoją skórę od wewnątrz?

Warto zadbać o właściwie zbilansowaną dietę, bogatą w składniki odżywcze i witaminy – szczególnie dobre dla kondycji skóry są zwłaszcza te z grupy B oraz A i E. W diecie nawilżającej skórę nie może zabraknąć także zdrowych tłuszczów, warzyw i owoców. Z diety należy wyeliminować natomiast produkty wysokoprzetworzone.

Pij wodę!

To już niemal banał, ale trzeba pamiętać, że woda determinuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dlatego planując dietę dla skóry nie należy pomijać płynów. Oprócz wody, najlepiej z dodatkiem cytryny, warto włączyć do diety świeże, naturalne soki owocowe lub warzywne oraz herbatki owocowe. Wyrób sobie nawyk regularnego picia wody – to niezwykle istotne, aby nawilżenie skóry było wystarczające!

Rutyna pielęgnacyjna

O codzienną dawkę nawilżenia bez wyrzeczeń zadba żel nawilżający do twarzy i ciała MEDIHEAL. Składający się w 90% z filtratu fermentacyjnego Bifida żel Aquaring Hyalulon zapewnia delikatną pielęgnację skóry, delikatnie peelinguje i nawilża, nadając skórze ciała wyraźnie gładszy wygląd. Stanowi też źródło bogatych składników odżywczych dla skóry uszkodzonej przez szkodliwe czynniki środowiskowe, na które każdego dnia narażona jest skóra. Żel jest niezwykle przyjemny w użyciu – błyskawicznie się wchłania, przynosząc skórze natychmiastową ulgę i ukojenie.

nawilżanie mediheal

Produkt należy nakładać na suchą, oczyszczoną skórę twarzy lub ciała. Wystarczy ją delikatnie wklepać w skórę, aż do całkowitego wchłonięcia. Zapewnienie takiej dawki nawilżenia jest konieczne – możemy ją wprowadzić do porannej lub wieczornej rutyny. Ważna jest również systematyczność.

 

Marka MEDIHEAL jest opracowywana w innowacyjnym laboratorium R&D, w nowoczesnej fabryce w Korei, która korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych w produkcji masek w płachcie. Unikatowe formulacje wykorzystywane przez MEDIHEAL to istotny wyróżnik marki na rynku.

Źródło; inf. prasowa