Bardzo dużo czasu spędzamy obecnie w ogrzewanych pomieszczeniach. Nie pozostaje to bez wpływu na stan naszej cery. O ile w ciągu lata kosmetyki nawilżające stosujemy regularnie, o tyle zimą przede wszystkim cerę natłuszczamy.

Okazuje się jednak, że dogłębne nawilżenie jest kluczowe, aby czas spędzony w zamkniętych pomieszczeniach nie spowodował nadmiernego przesuszenia skóry. Warto sięgnąć po sprawdzone kosmetyki z niezwykle skutecznym składnikiem – wybierz kosmetyki zawierające filtrat śluzu ślimaka!

Niezwykłe właściwości śluzu ślimaka wykorzystywane były już przez lekarzy w starożytnej Grecji. W celach leczniczych sięgali po niego także Indianie i afrykańskie plemiona. Zainteresowanie tą substancją odrodziło się w naukowym świecie kilkanaście lat temu. Obecność śluzu ślimaka w kosmetykach niesie wiele dobroczynnych właściwości.

Dobroczynne właściwości śluzu

Naukowcy stwierdzili, że zwłaszcza gatunek Helix aspersa, dzięki swej specyficznej naturalnej wydzielinie, jest odporny na wiele chorób, m.in. na grzybicę, powszechną w jego naturalnym środowisku. Śluz nadaje ślimakom niepowtarzalne możliwości regeneracji, dzięki którym potrafią szybko odtworzyć swoją uszkodzoną tkankę skórną, a nawet odbudować zniszczoną muszlę.

Okazuje się, że śluz ślimaka ma również zbawienne działanie na ludzką skórę. Świetnie ją regeneruje. Pobudza procesy syntezy włókien kolagenu i elastyny, wzmacnia elastyczność skóry. Chroni przed wnikaniem drobnoustrojów i przed wolnymi rodnikami. Kosmetyki ze śluzem ślimaka wskazane są przede wszystkim do pielęgnacji skóry przesuszonej, dojrzałej oraz skłonnej do powstawania zmarszczek, a także z niedoskonałościami, przebarwieniami i bliznami.

Luksusowe kosmetyki z 95% filtratem

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK przygotowało nową, luksusową linię kosmetyków Skin care EXPERT ALL IN ONE z 95% filtratem ze śluzu ślimaka (Helix aspersa maxima), o szerokim, dobroczynnym działaniu na skórę i spektakularnych efektach stosowania. Eliksir i kremy zostały przygotowane w oparciu o Snail Effect technology TM, zbilansowaną formułę bioaktywnych składników. Ich formuły są tak skomponowane, że działają na trzech polach równocześnie:wygładzają, regenerują i nawilżają! Potwierdzają to badania satysfakcji klientów.

kosmetykiKosmetyki z linii Skin care EXPERT ALL in One

Elixir Koncentrat regenerujący

To wyjątkowo silny koncentrat o żelowej konsystencji. Intensywnie i długotrwale nawilża, regeneruje, a także sprzyja wygładzaniu nierówności, w tym blizn potrądzikowych. Rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Poprawia wygląd i kondycję skóry nawet po zabiegach medycyny estetycznej. Elixir usuwa również przesuszenie skóry spowodowane produktami do makijażu i demakijażu.
(30 ml/59,90 zł)

Krem-żel naprawczy na dzień i na noc

Ten unikalny krem-żel idealnie sprawdzi się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry niezależnie od wieku, szczególnie dojrzałej oraz bardzo wrażliwej lub reaktywnej, zniszczonej upływem czasu. Krem-żel intensywnie i długotrwale nawilża, spłyca zmarszczki, regeneruje, a także sprzyja wygładzaniu nierówności, w tym blizn potrądzikowych. (50 ml/46,90 zł)

Lekki krem-żel pod oczy

To kosmetyk do pielęgnacji skóry wokół oczu wymagającej naprawy, bez względu na wiek. Długotrwale nawilża, wygładza zmarszczki i linie mimiczne oraz poprawia kondycję i wygląd skóry.Jest odpowiedni dla kobiet z makijażem permanentnym i sztucznymi rzęsami. (15 ml/29,90 zł)

Dla naszych fanów mamy przedświąteczną niespodziankę! Firma FLOSLEK ufundowała dla Was kilka zestawów kosmetyków Skin Care Expert All In One. Zajrzyjcie na nasze profile na Facebooku i Instagramie. Tam zobaczycie, jak możecie je wygrać. Konkurs trwa do 5 stycznia 2021 r.

Zapraszamy!

Regulamin konkursu

 

Źródło: mat. prasowe

Fot. gł. Myriams-Fotos / Pixabay