Fundacja Historia i Kultura oraz Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają od 18 do 20 września na warszawski Plener Literacki.

W programie Pleneru spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ok. 40 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin.

Plener Literacki w Warszawie to przede wszystkim doskonała okazja, by spędzić trzy wrześniowe dni w towarzystwie znakomitych autorów i ciekawych książek. W tym roku pandemia sprawia, że nie ma zbyt wiele okazji, by spotkać się na żywo. Literacki plener z udziałem pisarzy i wydawców będzie zorganizowany z poszanowaniem wymogów i zaleceń na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

Plener spotkań autorskich

Plener Literacki w Warszawie to spotkania z książką, autorami i wydawcami, wydarzenie o charakterze otwartym. Łączą kiermasz z programem spotkań autorskich i innymi atrakcjami.

Szczególne miejsce w programie Pleneru zajmą spotkania z Laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Na scenie w Ogrodzie Saskim pojawią się Jakub Żulczyk, Grzegorz Piątek, Arkadiusz Szaraniec i Marcin Szczygielski.

Wśród autorów, którzy spotkają się z plenerową publicznością będą przede wszystkim Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Ewa Karwan-Jastrzębska, a także Agnieszka Tyszka, Ida Pierelotkin, Katarzyna Majgier i wielu innych.

Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski i Adam Szaja.

Plenerowy kiermasz książek

Nie zabraknie uznanych wydawców. Swoją ofertę podczas Pleneru Literackiego zaprezentują największe polskie wydawnictwa. Nie zabraknie też tych mniejszych, czasem mniej widocznych w księgarniach.

Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnie Świat Książki. Zadbają o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone publikacje. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie także szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

photo  Candid_Shots / Pixabay

Pandemiczny Stół Literacki i Flirt Towarzyski

W Namiocie Warszawskim swoje działania zaprezentuje przede wszystkim Fundacja Zmiana, jedna z najbardziej aktywnych organizacji pozarządowych w Warszawie prowadząca projekty literackie i działająca na rzecz czytelnictwa. W ramach wydarzenia Pandemiczny Stół Literacki na publiczność czekać będzie wanna pełna książek i informacje o takich projektach jak Biblioteki Sąsiedzkie czy Czytelnia na Bazarze Różyckiego. Swoje działania zaprezentują też Bunt Czytaczy, Książki w Pudle oraz ROTAKsiążki.

Ponad 1 000 książek dla dorosłych i dla dzieci szukać będzie nowych właścicieli. Odbędzie się też zbiórka na potrzeby bibliotek w zakładach karnych oraz można będzie bezpiecznie poflirtować przy pomocy poetyckiego Flirtu Towarzyskiego. Miłośnicy dobrej książki zasięgną także informacji o tegorocznych laureatach i laureatkach Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Dowiedzą się także na pewno, które księgarnie zostały wybrane ulubionymi księgarniami Warszawy w roku 2020.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Historia i Kultura – organizator Targów Książki Historycznej oraz Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerem Pleneru jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

photo / Pixabay

Plener Literacki w Warszawie, Ogród Saski

Serdecznie zapraszamy od piątku do niedzieli: 18 – 20 września 2020 r.

Godziny otwarcia:

w piątek w godz. 13.00-18.30,

w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.30.

Title photo Kaboompics .com / Pexels