Po lecie skóra jest przesuszona i wymaga dogłębnego nawilżenia oraz odżywienia. My sięgamy po profesjonalną pielęgnację w domowym zaciszu i testujemy koncentraty, czyli kolejne nowości kosmetyczne. Czy kuracja koncentratami okaże się skutecznym antidotum na młodszą i bardziej promienną cerę? 

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne to zazwyczaj skuteczny ratunek dla skóry, zwłaszcza po wyjazdach, na których skóra jest mocniej narażona na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych. Latem skóra staje się przesuszona od słońca i słonej wody, a zimą narażona jest na mróz i silny, suchy wiatr. Jednak niekażda z nas może sobie pozwolić na regularne wizyty w salonie kosmetycznym czy w gabinecie medycyny estetycznej. Zwłaszcza po wakacyjnych wyjazdach, kiedy mocno nadwyrężyliśmy domowy budżet. Z pomocą przychodzą kosmetyki dostępne w drogeriach czy aptekach. Niektóre z nich działają, jak preparaty profesjonalnie wykorzystywane podczas zabiegów w gabinetach kosmetycznych. No właśnie… ale które?   

Skoncentrowana pielęgnacja

Dzięki uprzejmości Laboratorium Kosmetyczne Floslek sięgnęłyśmy po koncentraty DERMO EXPERT® marki FLOSLEK Pharma. Kosmetyki  dedykowane są skórze dojrzałej z oznakami upływającego czasu, zmęczonej, a także wymagającej specjalistycznej kuracji. Nowoczesne receptury kosmetyków oparte są na silnie skoncentrowanych składnikach aktywnych. Cechuje je wielokierunkowe działanie nawilżające, wygładzające, odmładzające i regenerujące komórki naskórka. Przeznaczone są do każdego rodzaju skóry, w tym również do cery wrażliwej. Specjalistyczne badania potwierdziły ich skuteczność i bezpieczeństwo. Teraz to nasza Redakcja rozpoczęła ich testowanie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez FLOSLEK (@floslekpl)

 

Precyzyjna aplikacja

Koncentraty DERMO EXPERT® dostępne są w butelkach z kroplomierzem, które pozwalają na precyzyjną i higieniczną aplikację. Kosmetyki zawierają składniki aktywne, a w tym:

  • Złoto koloidalne – działanie antyoksydacyjnie, stymulujące syntezę kolagenu, a także zmniejszające widoczność zmarszczek oraz wyraźnie poprawiające sprężystość skóry. Wpływa również na wzrost nawilżenia, elastyczności i poprawę kolorytu skóry. 
  • MATRIXYL® 3000 – to kompleks peptydów, który reguluje procesy odnowy komórkowej. Zwiększa gęstość i elastyczność skóry, wygładza, zmniejsza widoczność i głębokość zmarszczek oraz zapobiega wiotczeniu naskórka. Poprawia również jego napięcie i sprężystość.
  • SNAP-8(oktapeptyd) – czyli mniej inwazyjna alternatywa dla botoksu. Zabezpiecza skórę przed starzeniem, spłyca i wygładza istniejące zmarszczki, a także zapobiega powstawaniu nowych. Poprawia również elastyczność skóry oraz wygładza ją.
  • RIGIN(lipopeptyd) – stymuluje syntezę kolagenu. Wyraźnie odmładza skórę, poprawia jej elastyczność oraz intensywnie nawilża i działa przeciwzmarszczkowo. 

W paczce, która niedawno dotarła do naszej Redakcji, a którą pokazałyśmy Wam na Stories podczas unboxingu, znalazło się sześć produktów. W tym: dwa koncentraty liftingujące, dwa koncentraty przeciwzmarszczkowe oraz dwa koncentraty odnawiające skórę. Pojemność każdego z kosmetyków to 30 ml, a cena każdego z nich to 31,99 zł. Poniżej opisy, które otrzymaliśmy od producenta.

Koncentrat liftingujący

Dermokosmetyk dedykowany jest skórze dojrzałej ze zmienionym owalem twarzy, utratą jędrności i elastyczności, a także zmarszczkami mimicznymi. Wygładza skórę i zwiększa jej elastyczność, a także zapewnia efekt natychmiastowego nawilżenia. Przy regularnym stosowaniu tego koncentratu następuje poprawa wygładzenia skóry o 88% (badania aparaturowe po 4 tygodniach stosowania). Po 3 godzinach od aplikacji nawilżenie skóry poprawia się nawet o 45%, co potwierdzają badania aparaturowe. Koncentrat zawiera ekstrakt z drzewa arganowego, Fucocert™ i Rigin™.

Koncentrat wypełniający zmarszczki

Kosmetyk te służy do pielęgnacji skóry dojrzałej, z głębokimi zmarszczkami i bruzdami oraz nierównomiernym kolorytem. Dzięki regularnemu stosowaniu poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz przywraca jej blask, co potwierdziło 80% badanych. Badania aplikacyjne wykonane po 4 tygodniach stosowania w grupie 25 probantów w wieku 30-59 lat, w tym 11 osób ze skórą suchą i bardzo suchą oraz 6 probantów ze skórą wrażliwą. Produkt zawiera złoto koloidalne, Matrixyl® i Fucocert™.

Koncentrat odnawiający skórę

Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry dojrzałej, zmęczonej, przesuszonej i pozbawionej blasku oraz z widocznymi zmarszczkami i bruzdami. *Badania aplikacyjne jednoznacznie potwierdziły u 75%* badanych gładszą skórę, a u 71% odżywiony naskórek*. Dzięki regularnemu stosowaniu następuje także wzrost nawilżenia skóry nawet o 39%**, redukcja długości zmarszczek do 14%**, a redukcja ich głębokości do 12%**. Koncentrat zawiera Snap-8™, Hydromanil™ i Oligogeline®.

**Badania aparaturowe po 4 tygodniach stosowania

Spodobał Ci się ten artykuł? Świetnie! Przeczytaj to:

Magda Szmidt marketing copywriting