Nadeszły chłodne jesienne dni. Rośliny zmieniają kolory, by niebawem przywdziać odcienie żółtego, brązowego i czerwonego. Dla niektórych z nas jesień, czas coraz krótszych dni i pojawiającej się słoty jest źródłem sezonowej chandry. Czy nie marzysz, aby spędzić ten czas na egzotycznej wyspie?

Zgodnie z prawami natury jednak, koniec jednej pory to jednocześnie początek kolejnej. Spójrz na zmiany optymistycznym okiem. Jesień to idealny okres na przeprowadzenie metamorfozy w miejscu, w którym spędzisz większość zimowego czasu – w mieszkaniu. Jeśli bardzo tęsknisz za wakacyjnym nastrojem, spróbuj zatrzymać go w domu na dłużej. Zdecyduj się na aranżacje w wakacyjnym stylu – wprowadź do mieszkania klimat prosto z wyspy Bali!

Bogactwo zieleni na jesień

Wielu z nas zaczyna tęsknić już za widokiem pełnej życia flory, wszechobecną zielenią i nadzwyczajną aurą odległych miejsc. Na szczęście, przy pomocy odrobiny wyobraźni, możesz odzwierciedlić piękno balijskiej natury w swoim domu. Jak się za to zabrać? Bazowym kolorem Twojego mieszkania niech zostanie głęboki szmaragd, który nawiązuje do bujnej roślinności balijskiej dżungli. Wybierz tekstylia w tym odcieniu, by ożywić nieco wnętrze swojego salonu. Możesz również pokusić się o dobranie tapicerowanych mebli, takich jak krzesła w odcieniu butelkowej zieleni lub dodatków w podobnej kolorystyce – gazetników, obrusów i wazonów.

Złota aura

Czy w okolicznościach nadchodzącej jesieni marzysz o złocistych promieniach słońca? Źródłem wyjątkowego klimatu Bali jest nie tylko wszechobecna zieleń, ale również słoneczna pogoda. Myśląc o metamorfozie mieszkania, zainspiruj się wiązkami letniego światła. Przyjemny, ciepły nastrój wprowadzisz do domu, dodając do swojej aranżacji połyskujące dekoracje i inne, drobne elementy w kolorze złota. Pamiętaj o tym, że podstawowym elementem balijskiego apartamentu jest liść. Możesz wybrać więc takie naczynia, tekstylia i ozdoby, na których znajdą się zarówno złote dodatki, jak i roślinne motywy.

Źródło: mat. prasowe home&you