W szale jesiennych, a może już przedświątecznych porządków bardzo ważne są okna. Wiemy, że ich polerowanie, docieranie i usuwanie zabrudzeń to czynności bardzo czasochłonne.

I nieważne czy zaliczasz się do grupy, która myje okna dwa razy w roku, czy do tej, która robi to częściej. Jak więc błyskawicznie i bez smug myć okna? Z pomocą przychodzą nam skuteczne środki czyszczące, które wcale nie muszą być inwazyjne i drażniące. Okazuje się, że warto wykorzystać moc tkwiącą w naturze.

Obserwuj pogodę i wybierz porę dnia

Odradzamy mycie okien kiedy jest bardzo intensywne słońce lub kiedy pada silny deszcz. Okna będą się mazać, a smugi i zacieki będą bardzo widoczne, szczególnie jak pojawi się jesienne słońce. Dlatego najlepiej myć okna rano lub po południu, oczywiście kiedy nie pada deszcz.

Bezpieczne dla Kosmetyki Dla Domu

Postaw na dobre środki do czyszczenia. Najlepiej sięgaj po sprawdzone i naturalne produkty. Taki jest ekologiczny płyn Lśniące Szyby i Lustra marki KLAREKO. Zawiera tylko naturalne składniki. Wystarczy niewielka ilość, aby olśnić szyby i lustra. Po użyciu płynu, w pomieszczeniu pozostanie wyłącznie aromat naturalnych olejków eterycznych. Jak to działa? Spryskaj niewielką ilością płynu czyszczoną powierzchnię i wytrzyj do sucha. Jeśli zabrudzeń jest więcej powtórz czynność raz jeszcze. Pamiętaj by nie używać zbyt dużej ilości płynu, gdyż zacznie “mazać się”. Możesz wybrać swój ulubiony zapach: słodkiej pomarańczy z lawendą czy różowego grapefruita i mięty. A teraz także z limitowanej, świątecznej edycji piernikowej.

Muzyka na dobry nastrój

Włącz muzykę, którą lubisz. Niech delikatnie rozbrzmiewa w tle. Badania pokazują, że muzyka bardzo dobrze wpływa na nas podczas wykonywania prac fizycznych. Działa kojąco, relaksuje i wywołuje dobry nastrój. Tym sposobem ułatwisz sobie mycie okien. Pamiętaj tylko, że masz sąsiadów. Nie przesadź z głośnością 🙂

A jeśli nadal Cię nie przekonaliśmy, to może połącz to z codziennym treningiem – mycie okien przez 10 minut to spalenie ok 35-40 kalorii 🙂

Źródło: inf. prasowa

Fot. gł. StockSnap / Pixabay