Tutaj będę przede wszystkim polecać najciekawsze wydarzenia nadchodzącego weekendu z całej Polski.  Tym razem zapraszam Was do Warszawy , ale nie zawsze tak będzie 😉 Zaglądajcie!

Warsaw Summer Jazz Days – 9-12 lipca

W czwartek, 9 lipca rozpoczęła się 29. edycja festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Impreza to zacna i doskonale ugruntowana w jazzowym i kulturalnym życiu stolicy. Wydarzenia weekendowe zapowiadają się szczególnie smakowicie. Formułę festiwalu jest w tym roku mocno zmieniono, jednakże celem tej edycji jest pokazanie wszystkim fanom jazzu w Polsce i wielu warszawiakom, że festiwal jest i będzie wbrew wszelkim przeciwieństwom. Komunikacja festiwalu ma pokazać jego siłę i niezłomność. Szczegółowy program znajdziecie na stronach WSJD. Trzymamy kciuki za tegoroczną edycję!

Photo by Chris Bair on Unsplash

Grand Press Photo 2020 – 8-20 lipca

Od środy 8 lipca w centrum handlowe Blue City w Warszawie zaprasza do obejrzenia najlepszych zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo. Grand Press Photo to największy ogólnopolski konkurs fotografii prasowej , którego organizatorami są magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. Do tegorocznej 16. edycji konkursu wpłynęło 5273 prac, z których do finału jury zakwalifikowało 42 zdjęcia pojedyncze i 15 fotoreportaży – te prace będzie można oglądać na wystawie. Wystawa czynna do 20 lipca, ale do jej obejrzenia zachęcamy właśnie teraz.

Photo by Christina Ambalavanar on Unsplash

Koncert chopinowski w sali Fryderyk – 10-12 lipca godz. 19.00

Sala koncertowa Fryderyk na ul. Podwale 15 w Warszawie zaprasza w piątek, sobotę i niedzielę na koncerty chopinowskie. W ten weekend wysłuchamy dwuczęściowego recitalu Marii Koreckiej-Soszkowskiej. Cykl koncertów w sali Fryderyk oparty jest na popularnej w XIX wieku idei salonowych spotkań muzycznych. W przerwie koncertu goście częstowani są lampką wina musującego. Wytworne wnętrze sali jest inspirowane XIX wiekiem. Ta estetyka znakomicie współgra z muzyką naszego wybitnego kompozytora, a organizacja koncertów przez działającą od 25 lat Agencję Koncertową PRESTO jest gwarancją najwyższego poziomu.

Photo by Kyle Arcilla on Unsplash

Main photo by Sincerely Media on Unsplash