Lampy designerskie są to lampy, które nie wpisują się swoim wyglądem i charakterem w żadne ściśle określone style. Nietypowe modele, wzorowane na sztuce nowoczesnej. Przybierające różne kształty, inspirujące dodatki, które czasem mogą być nieco szokujące.

Przy tworzeniu lamp designerskich używa się różnych, nietypowym materiałów – na przykład aluminium, papier, masę perłową, pierze czy sznurek konopny. Nie tylko materiały są nietypowe ale również ich kształty. Projektanci czerpią inspirację z otoczenia i ze zwierząt.

Seletti jest to włoska marka założona w 1964 roku przez Romana i Marię Seletti. Firma, która stawia przede wszystkim na wielką rewolucję w designie. Szuka nowego piękna za sprawą kilku projektantów, którzy z przyjemnością chwytają się  za niekonwencjonalne  i oryginalnych rozwiązania.

Monkey Sitting – jest to lampa o nietypowym designie i bardzo wyrazistym charakterze. Seria lamp małpek, które trzymają w łapkach żarówkę została wykonana bardzo precyzyjnie. Idealnie odzwierciedla mimikę oraz sylwetkę zwierzęcia. Jest to propozycja dla miłośników zwierząt oraz dla tych, którzy gustują w nieszablonowych dekoracjach wnętrz.

Zdjęcie: seletti

Mouse Lamp – projektu MARCANTONIO RAIMONDI MALERBA dla SELETTI

Kolejna kolekcja lamp dla Seletti. Tym razem Mouse Lamp. Wierne odzwierciedlanie prawdziwej myszki. Bardzo unikatowy i animalistyczny design. Stojąca lampa Mouse nie tylko oświetla wnętrze, ale przede wszystkim nadaje nietuzinkowy klimat całemu pomieszczeniu. Mysz została wykonana z  żywicy, czyli bardzo trwałego materiału.

Foto: seletti

W swojej kolekcji posiadają jeszcze inne nietuzinkowe lampy. Dinozaury – JURASSIC LAMP, koty –CAT LAMP oraz ptaki – BIRD LAMP.

Zdjęcie: saletti
Foto: saletti
Zdjęcie: saletti

Co powiedzie na takie lampy? Jak dla nas prezentują się świetnie i co najważniejsze – są bardzo nietypowe.