Pogoda w tym roku nie rozpieszcza. Miłośnicy opalania się mają na co narzekać. Jeśli uwielbiasz lato i skórę muśniętą słońcem, to koniecznie musisz spróbować opalania natryskowego. Nadaje skórze piękny brązowy kolor, a przede wszystkim jest bezpieczne.

Opalanie natryskowe jest skierowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Jest w pełni bezpieczną metodą opalania się, z której mogą korzystać nawet kobiety w ciąży. Wylegiwanie się na słońcu lub w solarium wymusza kontakt naskórka z promieniowaniem ultrafioletowym. Twoja skóra, broniąc się przed promieniami, wytwarza melaninę, czyli barwnik skóry. Powoduje to starzenie się skóry, a dodatkowo może prowadzić do wielu chorób, takich jak czerniak czy rak. Dlatego moda na solarium już przeminęła. Opalanie natryskowe to zupełnie coś innego.

Na czym to polega?

Krótko mówiąc, ta metoda opalania się, polega na spryskaniu ciała barwnikiem. Czyli po prostu na pomalowaniu go na brązowo. Barwnik ten jest w pełni bezpieczny dla skóry, a dodatkowo odżywia ją i nawilża. Nie zawiera w swoim składzie alkoholu ani parabenów. W większości składa się z DHA – czyli bezbarwnego cukru. Bezpośrednio po spryskaniu ciała preparatem jest już widoczny efekt. Jednak prawdziwy kolor ujawnia się do 24 godzin po zabiegu.

Jak się przygotować?

Wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne typu mikrodermabrazja wykonaj minimum 2 tygodnie przed planowanym opalaniem natryskowym. Depilację przynajmniej 24 godziny przed, a przed samym zabiegiem zrób sobie dokładny peeling całego ciała. Po peelingu nie używaj żadnych balsamów, kremów, dezodorantów czy perfum. Pozostaw swoją skórę całkowicie czystą. Oczywiście do wyboru jest kilka odcieni. Jeśli nie wiesz, który będzie dla Ciebie najlepszy, poproś specjalistę o pomoc. Dzięki temu zachowasz naturalny wygląd z piękną opalenizną.

Jak wygląda sam zabieg?

Opalanie natryskowe jest najszybszą możliwą formą nadania koloru skórze. Cały zabieg trwa około 15 minut. Dlatego nawet najbardziej zapracowane osoby mogą cieszyć się brązową skórą. Po wybraniu odpowiedniego koloru barwnika wchodzisz do kabiny najlepiej tylko w skąpych majtkach. Twoim zadaniem jest stanie i obracanie się zgodnie z zaleceniami osoby wykonującej zabieg. Reszta należy do niej. Specjalnym urządzeniem z atomizerem rozpyla warstwa po warstwie barwnik na skórze. Trzeba uważać, aby nie przesadzić, dlatego, aby opalać natryskowo należy przejść odpowiedni kurs. Na włosy nakładamy specjalny czepek. Aby uniknąć plam na stopy, słonie, kolana i łokcie nakładany jest specjalny balsam. Po spryskaniu całego ciała barwnikiem należy odczekać jeszcze około 15 minut. Później najlepiej założyć ciemne i luźne ubranie, aby od razu nie zetrzeć świeżego jeszcze koloru.

Co po zabiegu?

Przez kilka godzin po zabiegu nie należy się kąpać ani brać prysznica. Pierwszego dnia najlepiej mieć na sobie cały czas luźne ubranie. Oczywiście jak każdy barwnik, ten też będzie brudził ubrania. Jednak łatwo się spiera nawet w 30 stopniach i będzie widoczny tylko od środka ubrania. W czasie mycia się nie używaj gąbki i nie wycieraj się mocno ręcznikiem. Regularnie nawilżaj skórę balsamami i mleczkami do ciała. Z peelingiem wstrzymaj się przynajmniej przez 7 dni. Aby jak najdłużej cieszyć się z efektu, nie chodź na saunę ani na basen. Chlorowana woda szybciej zmyje kolor.

Kto może, a kto nie może?

Z opalania natryskowego mogą korzystać w zasadzie wszyscy. Coraz częściej w salonach kosmetycznych pojawiają się też mężczyźni. Jest w pełni bezpieczne i skuteczne przy każdej karnacji. Nie powoduje podrażnień ani alergii. Jednak osoby z łuszczycą, wypryskami i ranami na skórze powinny zrezygnować z tego zabiegu. Przeciwwskazaniem jest też astma i nadmierna potliwość, która będzie powodować nierównomierne zmywanie się barwnika. Jeśli masz tatuaż, to nie martw się, również możesz skorzystać z opalania natryskowego, ponieważ barwnik nie zakryje tatuażu.

Jak długo utrzymuje się efekt i ile to kosztuje?

Efekt utrzymuje się około 7-10 dni. Po tym czasie kolor zaczyna powoli schodzić. Oczywiście w pierwszej kolejności barwnik zetrze się pod biustem, pod pośladkami i na zgięciach. Aby wyrównać koloryt, po 7 dniach możesz wykonać peeling. Wiele zależy od tego, jak dbasz o swoją opaleniznę. Musisz unikać pocierania, bardzo obcisłych ubrań i smarować skórę balsamami, aby była nawilżona. Ceny wahają się w zależności od miasta i od salonu kosmetycznego. Z reguły koszt jednego zabiegu to koszt 100-150 zł. Jeśli chcesz opalić się natryskowo na ważne wydarzenie, najlepiej zrób to 2-3 dni przed. Wtedy w tym wyjątkowym dniu uzyskasz oczekiwany efekt.

Podsumowując, z opalania natryskowego może korzystać każdy, nawet kobiety w ciąży czy osoby chore na raka. Nie przyspiesza starzenia się skóry i nie wysusza jej w przeciwieństwie do tradycyjnego opalania się. Opalaniem natryskowym można wysmuklić i wymodelować sylwetkę. Jeśli trafisz na wyspecjalizowaną kosmetyczkę, jest ona w stanie dwoma odcieniami delikatnie wyretuszować Twoją figurę. Ciemniejszym kolorem wyszczupli, a jaśniejszym uwypukli pożądane miejsca. Efekt jest szybki i o wiele trwalszy niż przy użyciu zwykłego samoopalacza.

photo: unsplash.com