26 maja obchodzimy święto naszych mam, oficjalnie nazwane Dniem Matki. W podziękowaniu za to, że są, dzieci zazwyczaj rysują laurki, a my, dorosłe dzieci, kupujemy prezenty. Oczywiście każdy z Was najlepiej zna swoją mamę, jednak kilka pomysłów na upominek może się przydać.

Dzień Matki znany już był w starożytności. Wtedy świętowano kult matki – bogini. Później, gdy przyjęto chrześcijaństwo zwyczaj ten zaginął, ponieważ zakazano wierzyć w kilku bogów. Dopiero w XVII w. w Anglii pojawiły się tzw. niedziele u matek. W taką niedzielę odbywała się msza w katedrze, a później obdarowywano matki drobiazgami, zazwyczaj kwiatami i słodyczami, w zamian za błogosławieństwo. W Stanach Zjednoczonych Dzień Matki udało się ustanowić w 1905 r. A w 1914 r. Kongres uznał Dzień Matki, przypadający w drugą niedzielę maja, jako święto narodowe.
W Polsce obchodzono Dzień Matki już w czasach przedwojennych. Jednak nie było ustalonej konkretnej daty. W większości krajów święto to przypada w drugą niedzielę maja, a w Polsce co roku 26 maja.

Kwiaty

Tradycyjnym prezentem dla mamy są kwiaty. Kupują je zarówno córki, jak i synowie. Pasują kobiecie w każdym wieku i większości z nich sprawiają ogromną radość. Możesz postawić na bukiet ciętych kwiatów lub kwiaty doniczkowe. Te drugie zdecydowanie dłużej będą cieszyły oko mamy. Nawet jeśli mieszkasz w innym mieście, niż mama, i nie możesz tego dnia być osobiście, to możesz skorzystać z usług poczty kwiatowej. Na pewno taka niespodzianka zachwyci i ucieszy mamę. Tutaj polecić mogę pocztakwiatowa.pl https://www.pocztakwiatowa.pl/, ponieważ specjalizują się w tym od wielu lat i dostarczą przesyłkę na czas.

Słodycze

Częstym dodatkiem do kwiatów są słodycze. Wiele kobiet uwielbia słodycze i często przy okazji święta pozwala sobie na odrobinę więcej niż zwyczajnego dnia. Jednak musisz wiedzieć, jakie słodycze Twoja mama lubi. Jeśli nie przepada za rodzynkami, to czekolada bakaliowa, nie sprawi jej radości. Oczywiście doceni Twój gest, jednak przyjemniej jest ofiarowywać trafione prezenty. Podobnie jak w przypadku kwiatów. Jeśli nie możesz odwiedzić mamy osobiście, wystarczy wysłać paczkę np. ze strony Chocolissimo https://chocolissimo.pl/. A może warto wyciągnąć mamę na kawkę i ciacho do pobliskiej kawiarni? Na pewno ucieszyłaby się z odskoczni od domowych obowiązków.

Bilety i vouchery

Jeśli już wspomniałam o wyjściu z domu, to świetnym prezentem może okazać się bilet do kina, teatru, filharmonii, czy na koncert. W zależności czym interesuje się Twoja mama, możesz sprawić jej naprawdę miły wieczór poza domem. Mnóstwo pomysłów na wydarzenia znajdziesz na portalu eBilet https://www.ebilet.pl/.
Swojego rodzaju biletem, jest też voucher. Może to być voucher do salonu kosmetycznego lub na lot balonem. Zazwyczaj vouchery mają długi okres na ich wykorzystanie. Tym sposobem nie narzucisz mamie konkretnej daty, która mogłaby okazać się nietrafiona. Zastanów się, o czym zawsze marzyła mama i wybierz coś ze strony Katalog Marzeń https://katalogmarzen.pl/

Kosmetyki

Która kobieta nie lubi kosmetyków? Myślę, że wiele mam ucieszy się z droższego kremu przeciwzmarszczkowego lub nowej szminki. W tym przypadku musisz trochę lepiej znać swoją mamę i jej potrzeby. Ewentualnie możesz postawić na coś uniwersalnego, np. pachnący płyn do kąpieli. W każdej drogerii znajdziesz coś ciekawego. Specjalną ofertę z okazji Dnia Mamy, przygotowała firma Douglas https://www.douglas.pl. Nawet jeśli mieszkasz na drugim końcu Polski, to Twoja mama może dostać pięknie zapakowany prezent, prosto od drogerii Douglas. Perfumy są odpowiedzialnym prezentem, ale bardzo eleganckim. Jeśli znasz ulubiony zapach mamy, to problem „z głowy”. Jeśli nie, to może właśnie ten od Ciebie stanie się jej ulubionym?

Biżuteria

W tej kwestii masz ogromne pole do popisu. Kolczyki z perłą, złoty łańcuszek czy srebrna bransoletka przydadzą się każdej kobiecie. Dlatego przypomnij sobie, czego brakuje Twojej mamie w skrzyneczce i zamawiaj. Piękne kolczyki w promocji możesz kupić w salonie YES https://yes.pl.
Jeśli się pospieszysz, to bransoletka z personalizowaną zawieszką lub inna biżuteria zdąży przyjść do Ciebie paczką ze strony Lilou https://lilou.pl/

Jednak pamiętaj, że żaden prezent, nawet ten najdroższy i najpiękniejszy, nie zastąpi tych kilku chwil spędzonych razem.

photo: unsplash.com